English

अण्डा खाएपछि भुलेर पनि नखानुहोस् यस्ता चिजहामी खानामा धेरै प्रकारका चीजहरू सँगै खान्छौँ। यस्तो अवस्थामा कहिलेकाहीँ यी चीजहरू हाम्रो शरीरको लागि खतरनाक साबित हुन्छन्। त्यसैले खाना खाँदा केही मिश्रणमा विशेष ध्यान दिनुपर्छ ।

जस्तै अण्डा खाएपछि केही कुराबाट टाढा रहनुपर्छ । यी चिजको सेवन गर्दा शरीरमा नकारात्मक असर पर्छ । अण्डा खाइसकेपछि यी चिज खानु भयो भने समस्या बढ्न सक्छ । कहिलेकाहीँ यी समस्याहरू यति बढ्छन् कि तपाईँको मृत्युको कारण पनि बन्छ । जानौँ, अण्डा खाइसकेपछि के के खानेकुरा खानु हुँदैन ।

अमिलो चीजहरू

अण्डा खाइसकेपछि अमिलो चीज खानु हुँदैन । यसो गर्दा तपाईँको शरीरमा नकारात्मक असर पर्न सक्छ । अण्डासँग अमिलो खानेकुरा खाँदा पेटसम्बन्धी समस्या हुन सक्छ । यसका साथै अण्डासँग अमिलो खानेकुरा खाँदा मुटुसम्बन्धी समस्या पनि हुन सक्छ । त्यसैले अण्डासँग गल्तीले पनि अमिलो चीज खानु हुँदैन ।

मासु माछा

यदि तपाईँले उमालेको अण्डा खानुभएको छ भने भूलवश पनि मासु र माछाको सेवन नगर्नुहोस् । यसो गर्नाले छाला सम्बन्धी समस्या हुन सक्छ । अण्डासँग मासु र माछा खाँदा पिम्पल र अनुहारमा सेतो दाग जस्ता समस्या हुन सक्छ। त्यसैले अण्डा खानु अघि वा पछि मासु–माछा नखानुहोस्।

यो पनि…
उल्टो हिँड्दा हुने फाइदा
सुकुमेलले गर्छ कब्जियतदेखि मुटुरोगसम्मलाई फाइदाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नेपालको अन्नपूर्ण संरक्षण क्षेत्रमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । नयाँ प्रजातिको चरा ‘फुस्रो सारौं’ नाममा अभिलेख गरिएको छ ।

वायु प्रदूषण रोक्न विकसित मुलुकहरूले सवारी साधन, कलकारखाना, उद्योगलगायत विभिन्न क्षेत्रमा विशेष मापदण्डहरू तोकी एक्युआई अर्थात् एयर क्वालिटी इन्डेक्समा उत्तम

‘तपाई जति प्रकृति नजिक पुग्नु हुन्छ, प्रकृति त्यति नै तपाई नजिक आइपुग्छ’, यो भनाई हङकङका नेपाली व्यवसायी राज गुरुङलाई ठ्याक्कै

एक साँझ हामी सूर्यास्त अवलोकन गर्न हेग शहरको अत्याधिक प्रसिद्ध समुन्द्रतट स्केभनिनगन गएका थियौँ । हाम्रो टोलीमा इटाली, फ्रान्स, नर्वे,