प्रेममा यी वाचा गर्नुहोस्, जसले सम्बन्ध बलियो बनाउँछभ्यालेन्टाइन सप्ताह प्रेम गर्नेहरूका लागि प्रत्येक दिन चाडपर्वजस्तै छ भने आफ्नो क्रस वा साथीसँग सम्बन्ध गाँस्न चाहनेहरूका लागि यो प्रेमको परीक्षा जस्तै हो। फेब्रुअरी ७ देखि हरेक दिन, प्रेमीहरूले यो परीक्षा पास गर्नको लागि आफ्नो प्रेमीका लागि केही विशेष गर्छन्। प्रमिस डे भ्यालेन्टाइन सप्ताहको पाँचौँ दिन मनाइन्छ। यो वाचाको दिन हो भन्ने नामबाटै प्रस्ट हुन्छ । प्रेमिल जोडीले प्रेमको वाचा लिने गर्छन् । यी वाचाहरूले उनीहरूको सम्बन्धमा विश्वास र आशा कायम राख्न मद्दत गर्दछ। जब तपाईँ प्रेममा हुनुहुन्छ, तपाईँ आफ्नो पार्टनरको खुसीको ख्याल गर्नुहुन्छ, उहाँसँग आफ्नो भविष्यको बारेमा सोच्नुहुन्छ र यो सपना पूरा गर्न धेरै वाचा गर्नुहुन्छ। यसो गर्नाले सम्बन्ध बलियो हुन्छ । प्रमिस डेमा जोडीहरूले प्रेमको केही यस्ता वाचा लिन सक्छन्।

प्रेमको पहिलो प्रतिज्ञा

जस्तो हुनुहुन्छ त्यस्तै रहनुहोस् – प्रायः यस्तो हुन्छ कि जब जोडी सम्बन्धमा आउँछन् तब पार्टनरको मन नपर्ने कुरालाई ध्यानमा राखेर बाँच्न थाल्छन् । आफ्नो रुचि र बानी छोडेर पार्टनरको रोजाइलाई ग्रहण गर्छ। यस्तो अवस्थामा पार्टनरले आफ्नो व्यक्तित्व गुमाउन थाल्छ । सुरुमा यो सबै सामान्य र राम्रो देखिन्छ तर लामो समयसम्म पार्टनरले सम्बन्धमा दबाब महसुस गर्न थाल्छ। यस्तो अवस्थामा, यो प्रमिस डेको अवसरमा, जोडीहरूले एक अर्कालाई वाचा गर्न सक्छन् कि उनीहरूलाई आफू जस्तो छ त्यस्तै मनपर्नेछ। यस सम्बन्धमा, उसले पार्टनरलाई आफ्नो रोजाइ परिवर्तन गर्न वा आफ्नो रोजाइ अनुरूप गर्न दबाब दिनेछैन।

प्रेमको दोस्रो प्रतिज्ञा

साथ– जोडीहरूले एक अर्कालाई वाचा गर्न सक्छन् कि सधैँ एक साथ हुनेछन् । आवश्यक पर्दा सधैँ साथ दिनेछ । सधैँ आफ्नो पार्टनरको लागि समय हुनेछ। तिनीहरूले आफूलाई एक्लो महसुस गर्न दिँदैनन् र राम्रो र खराब समयमा एक अर्काको लागि सँगै हुनेछन्।

प्रेमको तेस्रो प्रतिज्ञा

विश्वास– कुनै पनि सम्बन्ध विश्वासमा आधारित हुन्छ, त्यसैले आफ्नो पार्टनरलाई वाचा गर्नुहोस् कि तपाईँले उनीहरूको विश्वास कायम राख्नुहुनेछ। सम्बन्धमा धोका दिनुहुने छैन । पार्टनरसँग झुट बोल्नुहुने छैन । सम्बन्धलाई मजबुत बनाउन हरेक दम्पतीले ती सबै चीजहरू गर्न आवश्यक छ, जसले उनीहरूबीचको विश्वास बढाउँछ र विश्वासलाई डगमगाउने कामहरूबाट आफूलाई टाढा राख्छ। त्यसैले विश्वास र भरोसा राख्न वाचा गर्नुहोस्।

प्रेमको चौथो प्रतिज्ञा

सपना साकार पार्ने– सम्बन्धमा धेरै पटक पार्टनरले आफ्नो पार्टनरको जीवनमा हाबी हुन थाल्छ। पार्टनरको जीवनका निर्णय पनि पार्टनरले नै लिने गर्छन् । प्रमिस डेमा तपाईँको पार्टनरलाई वाचा गर्नुहोस् कि तपाईँले तिनीहरूलाई आफ्नै निर्णयहरू गर्न दिनुहुनेछ। यदि पार्टनरको केही सपना वा लक्ष्यहरू छन् भने, त्यसलाई पूरा गर्न सधैँ पार्टनरको साथ हुनेछ।

प्रेमको पाँचौँ प्रतिज्ञा

सम्मान– जो कोही सम्बन्धमा समान सम्मान प्राप्त गर्न चाहन्छन् जुन उनीहरूको पार्टनरले उनीहरूको परिवार वा अन्य सहयोगीहरूलाई दिन्छ। उनीहरू आशा गर्दछन् कि पार्टनर उनीहरूको कार्यमा रिसाउने छैनन्, किनभने उनी आफ्नै हुन्। अरूलाई खुसी दिने प्रक्रियामा, जोडीहरूले एक अर्कालाई सामान्य रूपमा लिन थाल्छन् र सम्बन्धमा समझदारीको अपेक्षा गर्छन्। तर यो प्रमिस डेमा दम्पतीले एक अर्कालाई सम्मान गर्ने वाचा गर्नुपर्दछ। उनीहरूको विचारलाई महत्त्व दिने र निर्णय लिने अधिकार दिनेछ ।

यो पनि…
उपहारमा पाएको टेडीबाट पार्टनरको मन जान्नुहोस्
चकलेट डेलाई यसरी यादगार बनाउनुहोस्Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

आजको व्यस्त जीवनशैलीमा मानिसलाई तनाव र डिप्रेसन हुनु सामान्य कुरा हो । साथै तनावका कारण निद्रा नलाग्ने समस्या पनि हुन्छ

होण्डाले आफ्नो डिलर नेटवर्कमा कार्यरत टेक्निसियनको सीप र दक्षता अभिवृद्धि गर्ने उद्देश्यले ‘होण्डा टेक्निसियन स्किल कन्टेस्ट २०२३’ सम्पन्न गरेको छ

संसारमा पूरा दिन २४ घण्टाको हुन्छ, जसमा दिनको १२ घण्टा र रातको त्यति नै घण्टा हुन्छ। दिनको पछि रात र

गर्मी मौसम नजिकिँदै गर्दा छाला सम्बन्धी समस्या पनि मानिसमा देखा पर्न थालेको छ । वास्तवमा, हामी सबैले जाडोमा चर्को घामबाट