English

एकैथलोमा कविताका तीन पुस्ताकविहरुका तीनै पुस्तालाई एउटै मञ्चमा विरलै हेर्न सुन्न पाइन्छ । तर गत शनिबार काठमाण्डौंस्थित सर्वनाम थिएटरमा आयोजित समारोह कवितामा तीन पुस्ताले यो महत्वपूर्ण अवसर जुराइदिएको थियो । तीन पुस्ते वाचक थिए विश्वविमोहन श्रेष्ठ, अनिता लामा र मौन आवाज । ‘केही समय कविताका लागि बाँचौँ’ भन्ने नारासहित सुरु भएको कवितामा तीन पुस्ताको यो श्रृंखला हरेक दुई महिनामा एकपटक हुने गर्छ । यसअघि यस्ता श्रृङ्खला दुईपटक आयोजित भइसकेका छन् ।

पछिल्लोसमय काठमाडौंमा कविता सुनिन छाडिएको र एक पुस्ता अर्को पुस्तासम्म पुग्न नसकेको अवस्थामा कविता र कविलाई सँगसँगै डो¥याउने उद्देश्यले यस्तो कार्यक्रमको आयोजना थालिएको संयोजक बाबु त्रिपाठीले बताए । यसलाई दर्शकले आफ्नै श्रृङ्खला सम्झेर सुनिदिन पनि उनको आग्रह थियो ।

यसको पहिलो श्रृङ्खलामा कवि दिनेश अधिकारी, श्रवण मुकारुङ र रञ्जना निरौलाले कविता बाचन गरेका थिए । दोस्रोमा कवि स्नेह सायमी, ज्योति जङ्गल र हेमन्त शिशिरको प्रस्तुति रहेको थियो भने पछिल्लोमा कवि श्रेष्ठ, लामा र मौन आवाजले कविता बाचन गरेका हुन् ।
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

ग्लोबल आइएमई बैंकको क्रेडिट कार्ड बाहकले ६ हजार रुपैयाँमै विदेश भ्रमण गर्न पाउने भएका छन् । ग्लोबल आइएमई बैंक लिमिटेडले

मानिसहरू यो सोच्छन् कि नयाँ वर्षलाई स्वागत गर्नको लागि उनीहरूले केही मूर्खतापूर्ण कामहरू गर्नुपर्छ- मदिरा पिउनु, मुर्ख्याइँ गरेर सवारी हाँक्नु,

राइज मिडियाका प्रमोटर सुनिल गुरुङलाई पितृशोक परेको छ । उनका बुबा पोखरेली समाजसेवी बिल बहादुर गुरुङको उपचारकै क्रममा मंगलबार राती

उत्तरमा चुरेपहाड, दक्षिणमा तराईको समथर फाँट । पूर्वमा बबई नदी पश्चिममा बग्ने सङ्लो कर्णालीको चिसो पानी । र बीचमा हरियाली