चुनाव पछिको तनाव कम गर्न यसो गर्नुहोस्चुनावपछिको तनावसँग लड्नका लागि यहाँ केही उपायहरू छन् ।

साथीहरू र परिवारसँग पुनः माहौल बनाउनुहोस्

परिवार र साथीहरूसँग पुनः पुरानै माहौल सिर्जना गर्नुहोस् । सामाजिक सञ्जालबाट सकेसम्म टाढा रहनुहोस् । साथी, परिवार र समुदायका सदस्यहरूसँग वस्तुतः वा सुरक्षित रूपमा माहौल सिर्जना गर्नुहोस् । यदि तपाईँलाई चुनावको बारेमा चिन्ता छ भने, ती चिन्ताहरूलाई तपाईँको मनबाट हटाउनको लागि तपाईँले सुरक्षित महसुस गर्ने व्यक्तिहरूसँग व्यक्त गर्नुहोस् ।

आफ्नो समुदायमा सकारात्मक परिवर्तन ल्याउन केही गर्न प्रतिबद्धता गर्नुहोस्

तपाईँको तनावलाई केही उत्पादनमा खर्चिनुहोस् । तपाईँसँग तपाईँको समुदायको लागि अविश्वसनीय केही गर्ने शक्ति छ जुन समुदायलाई थाहा छैन । तपाईँ गर्नुहुन्छ । तपाईँसँग आफ्नो समुदायलाई तपाईँले सोचेभन्दा बढी प्रभाव पार्ने शक्ति छ । कतै सहकार्य गर्ने योजना बनाउनुहोस्, स्वयंसेवक वा तपाईँले समर्थन गर्ने संस्थासँग सन्देश साझा गर्नुहोस्। राजनीतिक प्रणालीप्रति तीव्र भावना छ भने स्थानीय तहमा के–के काम गर्न सकिन्छ, हेर्नुहोस् ।

मिडिया खपत सीमित गर्नुहोस्

मिडिया खपत सीमित गर्नुहोस् । तपाईँले एक दिनमा खपत गरिरहनुभएको मिडियाको मात्रा घटाउनुहोस्। समाचारले तपाईँलाई कस्तो महसुस गराउँछ भन्ने कुरालाई नोट गर्नुहोस् र तदनुसार समायोजन गर्नुहोस्। राजनीतिक उथलपुथलको ठूलो मात्रामा एक्सपोजरले तनाव र चिन्ताको भावनालाई बढाउन सक्छ। टिभी समय र फोन स्क्रिन समय सीमित गर्नुहोस्। आफ्नो टिभीमा प्यारामिटरहरू सेट गर्नुहोस् वा तपाईँको फोनमा सूचनाहरू बन्द गर्नुहोस् ।

सीमाहरू सेट गर्नुहोस्

चुनावको वरिपरि कुराकानीहरूले तनाव निम्त्याउन सक्छ विशेष गरी यदि राजनीतिक विचारहरूमा असहमतिहरू छन् भने । त्यस्ता कुरामा कम सहभागी हुनुहोस् । ‘वार्तालापको लागि धन्यवाद तर म अब जानु पर्छ’ वा ‘म यो कुराको कदर गर्छु, तर मैले अब मेरो काममा उपस्थित हुनै पर्छ’ जस्ता वाक्यांशहरू प्रयोग गर्नको लागि उत्कृष्ट छन् ।

आत्म–हेरचाह

समग्रमा, तनावसँग सामना गर्न स्वस्थ बानीहरू सिर्जना गरेर आफ्नो ख्याल राख्नुहोस्। स्वस्थ खाना खानुहोस्, व्यायाम गर्नुहोस्, शौकमा काम गर्नुहोस्, पर्याप्त निद्रा लिनुहोस् र सामना गर्न लागूपदार्थ र रक्सीबाट टाढा रहनुहोस् ।

यो पनि…
डिप्रेसन र एन्जाइटीमा के छ फरक ? (भिडियो पनि)
मत परिणामअघिको एन्जाइटीलाई कसरी कम गर्ने ?...
जब नुहाउँदै गरेको व्यक्तिसँग नेता भोट माग्न आए - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

लसुन हाम्रो स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । लसुन स्वस्थ शरीर र छालाको लागि धेरै उपयोगी हुन्छ । तपाईंले आफ्नो

धेरैको बानी हुन्छ कि उठ्ने बित्तिकै सबैभन्दा पहिले चिया वा कफी पिउने। धेरै मानिसहरू आफूलाई ताजा बनाउन खाली पेटमा चिया

मानव सभ्यताको विकास करोडौँ वर्ष पुरानो हो। आज तपाईँ हामीले देखेको सभ्यता धेरै प्रगतिशील र उन्नत छ, तर करोडौँ वर्ष

साताको पहिलो कारोबार दिन आइतबार सेयर बजार ३२.४३ अंकले बढेको छ। आज नेप्से परिसूचक १.६८ प्रतिशतले बढेर १९६५.९८ बिन्दुमा पुगेर

Suggested