English

संसारकै अनौठो होटल, जहाँ न पर्खाल छ न छतसंसारभर लाखौँ होटलहरू छन् जसको एक दिनको भाडाले कसैको होस उडाउन सक्छ। किनभने यी होटलहरूले आफ्ना ग्राहकहरूलाई यस्तो सुविधा दिन्छन्, जुन सबैले कल्पना पनि गर्न सक्दैनन्। यी होटलका भवनहरू अग्लो र विलासी छन्। तर आज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो होटलको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ जसलाई संसारकै सबैभन्दा अनौठो होटेल भनिन्छ । किनभने यो होटलमा न पर्खाल छ न छत। पक्कै पनि तपाईँलाई यो थाहा पाउँदा छक्क पर्नुहुनेछ र सोचिरहनु भएको छ कि यस्तो होटेल पनि हुन्छ होला ? तर यो कुरा एकदम सत्य हो किनभने स्विट्जरल्याण्डमा एउटा मात्र यस्तो होटल छ। जसलाई नल स्टर्न होटल भनेर चिनिन्छ।

न छत, न पर्खाल, न बाथरूमको सुविधा

वास्तवमा, स्वीट्जरल्याण्डको डेभिड माउन्टेनको पहाडको टुप्पोमा रहेको यो होटललाई ‘नल स्टर्न होटेल’ भनिन्छ। यस होटेलको सबैभन्दा अनौठो कुरा यो हो कि यसमा न त छाना छ न त पर्खाल नै । जसका कारण यो होटल संसारकै सबैभन्दा अनौठो होटेल हो । यति मात्र होइन, पर्खाल र छत सहितको रिसेप्सन छैन र सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण कुरा जस बिना मानिस बाँच्न सक्दैन, त्यो हो बाथरूम ! यो होटलमा बाथरूम पनि उपलब्ध छैन।

भुईँमा एउटा मात्र ओछ्यान

यस होटलमा टाइल्सले बनेको भुईँमा एउटा मात्र बेड र दुईवटा टेबल राखिएको छ, जहाँ तपाईँ आराम गर्न सक्नुहुन्छ। यसबाहेक, तपाईँको सेवामा एक बटलर छ, जो नजिकैको क्वार्टरमा बस्छन्। तपाईँलाई खाना र पेय सेवाहरू प्रदान गर्न।

टेलिभिजनको पर्दा पछाडि उभिएर उनी आफै समाचार सुनाउँछन्

यति मात्र होइन, यस होटलमा मनोरञ्जनका लागि कुनै टिभी वा रेडियो पनि उपलब्ध छैन । जे होस्, होटल बटलर टेलिभिजन स्क्रिन पछाडि उभिएर समाचार सुनाउँछन् । जसले तपाईँलाई संसारको समाचार दिन्छन् र मौसमको अवस्था पनि बताउँछन्।

एक रात बस्ने भाडा कति ?

जब तपाई चर्पी जानु प¥यो भने पहाडबाट तल बनेको सार्वजनिक शौचालय प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । अझ अचम्मको कुरा के छ भने यो होटेलमा पर्खाल र शौचालय नभए पनि एक रात बस्न ४२ हजार पाँच सय तिर्नुपर्ने हुन्छ ।

यो पनि…
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमाना
यी हुन् विश्वका अचम्मका ठाउँLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

ग्लोबल आइएमई बैंकको क्रेडिट कार्ड बाहकले ६ हजार रुपैयाँमै विदेश भ्रमण गर्न पाउने भएका छन् । ग्लोबल आइएमई बैंक लिमिटेडले

मानिसहरू यो सोच्छन् कि नयाँ वर्षलाई स्वागत गर्नको लागि उनीहरूले केही मूर्खतापूर्ण कामहरू गर्नुपर्छ- मदिरा पिउनु, मुर्ख्याइँ गरेर सवारी हाँक्नु,

राइज मिडियाका प्रमोटर सुनिल गुरुङलाई पितृशोक परेको छ । उनका बुबा पोखरेली समाजसेवी बिल बहादुर गुरुङको उपचारकै क्रममा मंगलबार राती

उत्तरमा चुरेपहाड, दक्षिणमा तराईको समथर फाँट । पूर्वमा बबई नदी पश्चिममा बग्ने सङ्लो कर्णालीको चिसो पानी । र बीचमा हरियाली