युगान्डामाथि नेपालको पहिलो जितयुगान्डाविरुद्धको टी-२० सिरिजअन्तर्गत चौथो खेलमा नेपाली महिला टोली १५ रनले विजयी भएको छ । जारी सिरिजमा नेपालले लगातार तेस्रो हारपछि पहिलो जित निकालेको हो । नेपालको यो ऐतिहासिक जित हो ।

घरेलु मैदानमा पहिलो अन्तर्राष्ट्रिय म्याच खेल्दै नेपालले इतिहास रचेको हो । यसअघि नेपालले त्रिवि मैदानमा युगान्डालाई हराएको थिएन । चौथो खेलमा नेपालले दिएको ९८ रनको लक्ष्य पछ्याएको पाहुना टोली युगाण्डाले १८ ओभरमा ८ विकेट गुमाएर ८२ रन मात्र बनाउन सक्यो ।

यसका लागि जेनेट म्याम्बाजाईंले २१, रीता न्यांगेन्डोले १६ र केभिन अविनोले ११ रन बनाए । बाँकी ब्याटरले भने दोहोरो अंकमा समेत रन जोड्न सकेनन् । नेपालका लागि हिरान्माय रोयले दुई, कविता कुँवर, कप्तान रुबिना क्षेत्री र अस्मिना कर्माचार्यले एक-एक विकेट लिए ।

नेपालले तीन विकेट रनआउटको रूपमा प्राप्त गर्‍यो । त्यसअघि, कीर्तिपुरस्थित त्रिवि मैदानमा टस जितेर ब्याटिङ रोजेको नेपाल १७.५ ओभरमा सबै विकेट गुमाएर ९७ रनमा अलआउट भयो । नेपालका लागि ओपनर ज्योति पाण्डेले १७, विन्दु रावलले १६ र सीताराना मगरले ११ रन बनाए ।

बाँकी ब्याटरले भने दोहोरो अंकमा समेत रन जोड्न सकेनन् । युगान्डाका लागि कान्सी अवेकोसले सर्वाधिक तीन विकेट लिए । आज पिच ओसिलो भएका कारण खेल १८ ओभरमा झारिएको थियो । नेपाल र युगान्डाबीचको पाँचौं तथा अन्तिम खेल भोलि हुनेछ ।

यो पनि
पहिलो टी–२० मा जिम्बावे ‘ए’ ले नेपाललाई हरायो
रियल मड्रिडलाई ला लिगाको उपाधिLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

निद्रा नलाग्ने समस्यालाई स्वास्थ्यका लागि निकै गम्भीर मानिन्छन् । अनिद्रा पनि धेरै रोगहरू को लागी एक उत्तेजक कारक को रूपमा

यस धर्तीमा यस्ता रहस्य छन्, जसको बारेमा वैज्ञानिकले पनि आजसम्म पत्ता लगाउन सकेका छैनन् । संसारभरका नदी र तालहरूमा धेरै

बुधबार सेयर बजार १६.६१ अंकले घटेको छ। आज नेप्से ०.८६ प्रतिशतले घटेर १९१७.२८ बिन्दुमा पुगेर बन्द भएको हो। नेप्से परिसूचक

कपाल झर्नु एक समस्या हो, जसको कारण प्रत्येक व्यक्ति समस्यामा परेका छन् । उनीहरू यसबाट छुटकारा पाउन चाहन्छन् तर मानिसले

Suggested