बिहान अंगुरको जुस पिउँदा हुन्छन् यस्ता फाइदाअंगुर धेरै पोषक तत्त्व र भिटामिनले भरपुर हुन्छ । बिहान अंगुरको जुस पिउँदा तपाईंलाई दिनभर ताजा महसुस गराउँछ । यसमा प्रोटिन, फाइबर, आइरन, भिटामिन सी, क्याल्सियम, म्याग्नेसियम र पोटासियम प्रचुर मात्रामा पाइन्छ । फोलेट, भिटामिन ए, क्यारोटिन र लाइकोपीन पनि पाइन्छ । अंगुरको जुस पिउँदा छिटो तौल घटाउन मद्दत गर्छ । यसले मधुमेह, यूटीआई र प्रतिरक्षा प्रणालीलाई बलियो बनाउन मद्दत गर्दछ । अंगुरको जुस सेवनले छाला र कपाल पनि स्वस्थ रहन्छ । आउनुहोस्, अंगूरको जुस पिउनुका फाइदा र यसलाई कसरी सेवन गर्ने भन्ने उपायहरूबारे जानैं ।

फाइदा
तौल घटाउनमा सहयोगी

धेरै मानिसहरू आफ्नो तौल बढेकोले चिन्तित हुन्छन् । यसले तपाईंको दैनिक काम गर्न गाह्रो बनाउँछ । मोटोपना कम गर्न अंगुरको जुस सेवन गर्न सकिन्छ । यसमा फाइबर र भिटामिन सी पाइन्छ जसले पाचन प्रणालीलाई बलियो बनाउँछ र छिटो तौल घटाउन मद्दत गर्छ । साथै, यसले कब्जियत र अपचको समस्या पनि दिँदैन ।

आँखाको लागि लाभदायक

हिजोआज साना केटाकेटीलाई पनि सानै उमेरमा चस्मा लगाउनु पर्ने समस्या हुन्छ । यस्तो अवस्थामा अंगुरको जुस पिउन आवश्यक छ । यसमा भिटामिन ए र बिटा क्यारोटिन पाइन्छ जुन आँखाका लागि निकै राम्रो मानिन्छ । यसका साथै आँखाका लागि लुटेन, लाइकोपीन र अन्य एन्टिअक्सिडेन्ट पनि पाइन्छ जसले आँखाको ज्योति बढाउन मद्दत गर्छ ।

मांसपेशी समस्यामा राहत

अंगुरको जुसको सेवनले स्नायु र मांसपेशीसँग सम्बन्धित धेरै समस्याहरू निको हुन्छ । पोटासियमले मांसपेशी र स्नायु प्रणालीलाई स्वस्थ राख्न मद्दत गर्छ । हरियो अंगूरको जुसको सेवनले दिमागलाई ताजा राख्छ र मांसपेशीहरूलाई आराम दिन्छ ।

छाला र कपालको लागि लाभदायक

अंगुरको जुस कपाल र छालाको लागि धेरै तरिकाले लाभदायक हुन्छ । यसको प्रयोगले छालालाई निर्दोष र सुन्दर बनाउँछ र कपाल झर्ने समस्या पनि कम हुन्छ । वास्तवमा अंगुरको जुसमा भिटामिन ए, सी र प्रशस्त मात्रामा एन्टिअक्सिडेन्ट हुन्छ यसको सेवनले छाला र कपालको धेरै समस्या हट्छ ।

मधुमेहको समस्यामा फाइदाजनक

आजकल धेरैलाई मधुमेहको समस्याले सताएको छ । यस्तो अवस्थामा अंगुरको जुस सेवन गर्नाले मधुमेहको समस्या कम हुन्छ । यो टाइप २ मधुमेहका लक्षणहरू कम गर्न पनि उपयोगी हुन्छ । वास्तवमा, यसले रगतमा चिनीको मात्रा नियन्त्रण गर्न र इन्सुलिनको उत्पादनमा पनि मद्दत गर्छ ।

हाई ब्लड प्रेशर नियन्त्रण गर्न मद्दत गर्छ

अंगुरको जुसमा पोटासियम भरपुर मात्रामा हुन्छ यसको सेवनले उच्च रक्तचापको जोखिमलाई कम गर्छ । वास्तवमा यसमा पाइने पोटासियमले भासोडिलेटरको काम गर्छ । जसले रक्त धमनी र नलीहरूलाई आराम दिन्छ र उच्च रक्तचापलाई नियन्त्रण गर्छ । यसले हृदयघात र स्ट्रोकको जोखिम पनि कम गर्छ ।

यो पनि
मूल्यवान् समयLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन