यी ४ खानेकुराले बाँझोपनको समस्या हटाउन सक्छआमा बन्ने योजनामा हुनुहुन्छ, तर गर्भधारण गर्न असमर्थ हुनुहुन्छ भने तपाईलाई बाँझोपनको समस्या हुन सक्छ । आजकल मानिसहरूले अपनाएको जीवनशैलीका कारण महिलासँगै पुरुषमा पनि प्रजनन क्षमतासँग सम्बन्धित समस्याहरू देखिन थालेका छन् ।

तनाव, डिप्रेसन, चिन्ता, अस्वस्थ खानपान, कम सुत्ने, लगातार काम गर्ने जस्ता बानीले पनि प्रजनन समस्या निम्त्याउन सक्छ । यदि महिला वा पुरुष दुवैमा बाँझोपनको समस्या छ भने गर्भावस्थामा बाधा पुग्न सक्छ । यस्तो अवस्थामा प्रजनन क्षमता बढाउने खानेकुराको सेवन गर्नु आवश्यक हुन्छ ।

बदाम खाएर प्रजनन क्षमता बढाउनुहोस्
बदाम धेरै स्वस्थ ड्राई फ्रुट हो । यसमा पाइने म्याङ्गनीज, कपर, भिटामिन ई, बायोटिनले महिलामा हुने बाँझोपनको समस्यालाई हटाउन सक्छ । यो ड्राई फ्रुटले अण्डाको गुणस्तर सुधार गर्छ । यसले बच्चाको उचित विकासमा पनि मद्दत गर्छ । डेलिभरीको समयमा पनि कुनै समस्या हुँदैन ।

हरियो तरकारीले महिलाको प्रजनन क्षमता बढाउँछ
प्रजनन क्षमतामा सुधार गर्न, आफ्नो आहारमा अधिक हरियो तरकारी समावेश गर्नुहोस् । पालुङ्गो , ब्रोकाउली, काउली आदि खाने । यी सब्जीहरूमा भिटामिन बी, फोलेट उच्च हुन्छ, जसले ओभ्युलेसनलाई सुधार गर्छ । हरियो तरकारीले पनि कामवासना बढाउन सक्छ ।

सिमीले पनि बाँझोपनको समस्या हटाउँछ
यदि गर्भधारण गर्न असमर्थ हुनुहुन्छ भने, सिमी खान सुरु गर्नुहोस् । यसमा पाइने प्रोटिन, आइरनले अण्डाशयलाई स्वस्थ राख्छ । उच्च मात्रामा फाइबर र कम बोसोले तौल नियन्त्रणमा राख्छ ।

दूधजन्य पदार्थ प्रजनन स्वास्थ्यका लागि स्वास्थ्यकर हुन्छ
क्याल्सियम युक्त खानेकुरा खानुहोस् । यसले हड्डी स्वस्थ राख्नुका साथै प्रजनन क्षमता पनि बढाउँछ । दूध, दही, चीज, बटर मिल आदि दुग्धजन्य पदार्थ पिउनुहोस् । यी खानेकुरामा पाइने एक विशेष प्रकारको प्रोटिनले अण्डाको स्वास्थ्यमा सुधार गर्छ । अण्डाशयको काम गर्ने क्षमता राम्रो हुन्छ । ओभुलेशनको समस्या पनि समाधान हुन्छ ।

यो पनि पढ्नुहोस्:
आनन्द के हो ? कसरी प्राप्त हुन्छ ?
जीवन साधना – ज्ञान, भक्ति, कर्म र क्रिया योग
खानेकुरा कसरी खाने ? यी हुन् सही तरिका
जसले १०० शवसँग यौन सम्पर्क गरेLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

यतिखेर देशभर चिसो बढ्न थालेसँगै सामान्यदेखि जटिल स्वास्थ्य समस्या देखिन सक्ने भन्दै चिसोबाट बच्न जनस्वास्थ्यविद्ले सुझाव दिएका छन्। जल तथा

कोरोना भाइरसको तेस्रो लहर ओमिक्रोनको संक्रमण बढिरहेका बेला झापाका स्वास्थ्यकर्मीले १४ बुँदे माग राख्दै प्रधानमन्त्रीलाई शुक्रबार ज्ञापनपत्र बुझाएका छन्। राष्ट्रिय

कोरोना संक्रमण तीव्ररूपमा फैलिरहेको छ । दैनिक १० देखि १२ हजारको हाराहारीमा संक्रमितहरू बढिरहेको समयमा अस्पतालमा भन्दा होम आइसोलेसनमा बस्ने

र्‍याल निस्कनु राम्रो हो किनकि र्‍यालले नै मुखलाई गिलो पार्छ। तर,कतिपय मानिसको चाहिनेभन्दा बढी नै र्‍याल आउँछ। उठेकोभन्दा सुतेका बेलामा

Suggested