यौन सुख कसलाई बढीयौनसुख कसले बढी र कसले कम मात्रामा प्राप्त गर्‍याे भन्ने कुरा व्यक्तिपिच्छे फरक हुन्छ । यति मात्र होइन, यो व्यक्तिसंग भएको कलामा पनि भर पर्छ । चरम अवस्थामा पुरुष र महिलामा देखिने स्वभावका सम्बन्धमा विभिन्न कोणबाट अध्ययन अनुसन्धान भैरहेका छन् । हरेक मानिसमा यौन चाहना हुन्छ, त्यसमध्ये कतिपयले सहेर बसेका हुन्छन् भने कतिपय सहन नसकेर बलात्कारजस्ता अपराध गर्छन् । बलात्कार पुरुषले मात्र होइन महिलाले पनि गरेको पाइन्छ । यद्यपि त्यसको संख्या अत्यन्त न्यून छ ।

यौनसम्पर्क पश्चात् कुनै पनि पुरुष १ देखि ३ मिनेटको बीचमा स्खलित हुन्छ । पुरुष यति छिटो स्खलित हुने र महिलाहरूमा यौनचाहना ल्याउनै लगभग १५–२० मिनेट लाग्ने हुनाले अधिकांश महिला यौनसुखबाट टाढा रहन बाध्य भएको पनि कतिपय अध्ययनले बताएका छन् । वास्तवमै पहिलो पटकको यौनसम्पर्कमा उत्तेजना ल्याउन धेरै समय लाग्छ । भनिन्छ, मानिससंग पर्याप्त क्षमता छ भने उसले आफ्नो पार्टनरलाई सन्तुष्टि दिन सक्छ । तर, पर्याप्त क्षमता हुँदैमा पार्टनर सन्तुष्ट हुन्छिन् भन्न सकिदैन ।

निजी मामिलामा महिलाहरू प्रायः अँध्यारो स्थान रुचाउँछन् भने पुरुषहरू उज्यालो स्थान रुचाउँछन् ।

पुरुष र महिलाहरूको यौन ब्यवहारमा ठूलो अन्तर हुन्छ । यदि महिला पार्टनरलाई यौनसम्बन्धका बारेमा कुनै जानकारी छैन भने पुरुषको यौन सक्षमताले मात्र उनको चाहना पूरा गर्न सक्दैन । यौनसम्बन्धमा महिलालाई सन्तुष्ट बनाउन सक्नु नै ठूलो कला हो । दुवैमा पर्याप्त उत्तेजना उत्पन्न भएमात्र एकले अर्काको चाहना पूरा गर्न सक्छन् ।

निजी मामिलामा महिलाहरू प्रायः अँध्यारो स्थान रुचाउँछन् भने पुरुषहरू उज्यालो स्थान रुचाउँछन् । त्यति मात्र होइन, महिलाहरूमा यौनचाहना ल्याउन पुरुषको ठूलो भूमिका हुने हुँदा आफ्नो पुरुष साथीसंग त्यो कला होस् भन्ने उनीहरूको चाहना हुन्छ । तर, त्यो भएन र जथाभावी आफ्नो चाहनामात्र पूरा गर्ने पुरुष परेको खण्डमा एक–अर्काप्रतिको आकर्षण घट्दै जान्छ । यसका साथै दाम्पत्य जीवन नै असफलतातर्फ जान सक्छ ।

जीवनसाथीको इच्छा बुझेर सम्पर्क गर्नु दुवैका लागि फाइदाजनक हुन्छ । विवाहको सुरुका दिनमा नखुले पनि बिस्तारै यौनको मामिलामा खुला हुनु नै सुखद यौन एवम् दाम्पत्य जीवनको लक्षण हो ।

समाज पुरुषप्रधान भएकाले पनि महिलाहरूले आफ्नो यौन आवश्यकतालाई मनमा लुकाएर पुरुष पार्टनरको चाहनामात्र पूरा गरेको देखिन्छ । महिलाहरूमा उत्तेजना ढिलो उत्पन्न हुने हुँदा ढिलै शिथिल हुन्छन् । तर पुरुषहरूमा उत्तेजना छिटो जाग्रित हुने हुँदा स्खलनसंगै उनीहरू शिथिल अवस्थामा चाडैं पुग्छन् । पश्चिमेली प्रभावका कारण केही सहरी क्षेत्रमा यस्ता बिषयमा राम्रो ख्याल गरिए पनि ग्रामीण क्षेत्रमा भने अधिकांश महिला चरम सुखबाट वञ्चित हुनुपरेको अध्ययनले देखाउँछ । उनीहरूलाई यौन आनन्द कसरी लिने भन्ने बिषयमा बारेमा थाहा नहुनुका साथै यसलाई उनीहरूले पुरुषको आवश्यकताका रूपमा मात्र लिने गरेको पाइन्छ ।

सहमतिबिना गरिने यौनसम्बन्ध बलात्कार हो । यौनसम्बन्धका विभिन्न उपाय छन् । यसलाई दुवैको सहमतिमा प्रयोग गरेर मात्र आनन्द प्राप्त गर्न सक्छन् । आफ्नो जीवनसाथीको इच्छा बुझेर सम्पर्क गर्नु दुवैका लागि फाइदाजनक हुन्छ । विवाहको सुरुका दिनमा नखुले पनि बिस्तारै यौनको मामिलामा खुला हुनु नै सुखद यौन एवम् दाम्पत्य जीवनको लक्षण हो ।

महिलाहरूलाई उत्तेजनामा आउन लामो समय लाग्छ । तसर्थ लामो समयको घर्षण तथा कडापन नै उनीहरूका लागि सुखदायक कुरा हो ।

यौनसम्पर्क गर्दा पुरुषको वीर्य स्खलनसंग महिलाको सन्तुष्टिको कुनै सरोकार हुँदैन । महिला चरम उत्तेजनाको अवस्थामा हुँदा लिंग बाहिर निकाल्नु उनीहरूहरूप्रति अन्याय गर्नुसरह हो ।

महिलाहरूलाई उत्तेजनामा आउन लामो समय लाग्छ । तसर्थ लामो समयको घर्षण तथा कडापन नै उनीहरूका लागि सुखदायक कुरा हो । यौनका बारेमा खुला कुरा भए यसप्रति दुवैको धारणा सकारात्मक भई लाज भन्ने कुरा हटेर जान्छ, जसका कारण यौन सम्पर्कलाई अझ सहज बनाउन सकिन्छ । पुरुषले दबाब दिंदा महिलाले कम्मर च्यापेर बल लगाउनु नै महिला स्खलनको अवस्था हो । यो अवस्थामा पुरुषको भूमिका महत्वपूर्ण हुन्छ ।

पुरुष होस् वा महिला दुवैले उमेरको ख्याल गरेर मात्र यौनसम्पर्क राख्नुपर्छ । कलिलो उमेर तथा गर्भावस्थामा यौनसम्बन्ध राख्नु स्वास्थ्यका दृष्टिकोणले नराम्रो मानिन्छ । तर, विविध उपायसंगै सावधानीहरूको पनि ख्याल गर्ने हो भने केही सहजताका साथ यौनसम्बन्ध राख्न सकिन्छ ।

एजेन्सीप्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सेक्सको विषयमा व्यक्तिहरूमा धेरैलाई उत्सुकता हुन्छ । केही व्यक्तिहरूले यौनलाई मनोरञ्जनको साधनको रूपमा लिन्छन् भने केहीले बच्चा जन्माउन यौनलाई अत्यन्तै

कोरोनाको दोस्रो लहरमा बालकदेखि वृद्धासम्मलाई संक्रमण फैलिएको छ । यसबाट शारीरिक अशक्तता भएका व्यक्तिहरु पनि कोरोना संक्रकित भएका छन् ।

सर्वोच्च अदालतले प्रतिनिधिसभा विघटनपछि विस्तार गरिएको मन्त्रिपरषद्लाई मान्यता नदिने अन्तरिम आदेश दिएको छ । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबरा र न्यायाधीश प्रकाशकुमार

पाँचथर जिल्लाको कुम्मायक गाउँपालिका घर भई फिदिममा बस्दै आएका ४५ वर्षीय पुरुषले ज्वरो, रुघाखोकीलगायत स्वास्थ्य समस्या देखिएपछि गत जेठ ३