७ अर्ब लगानीमा सिंहदरबारभित्र यस्तो बन्दैछ संसद भवन (फोटो फिचर)सिंहदवारमा संघीय संसदकाे भवन निर्माण भइरेहेको छ । नयाँ बानेश्वरस्थित वीरेन्द्र अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्रकाे भवन भाडामा लिएर चलिरहेको प्रतिनिधिसभा र राष्ट्रिय सभाका लागि याे भवन बनेकाे हाे । याे भवन नेपाली सेनाको अधिनमा रहेको पुतली बगैँचामा निर्माण भइरहेको हो ।

सिंहदरबारस्थित पुतली बगैंचामा १ सय ७३ रोपनी ८ आनामा निर्माणाधिन यस भवनका लागि सरकारले टुन्डी शेक जेभीसँग ६ अर्ब ९२ करोड रुपैयाँमा सम्झौता गरेको थियो । ३ वर्षभित्र निर्माण सम्पन्न गरिसक्ने गरि सम्झौता गरिएको सहरी विकास तथा भवन निर्माण विभागले जनाएको छ ।

यो भवनको योजना तथा वास्तुकलाको जिम्मा गन्गर कन्सल्टेन्सीले पाएको थियो भने विस्तृत संरचनाको डिजाइन डिगीकोन इन्जिनियरिङ कन्सल्ट प्रा.लिले पाएको छ । यस संसद भवनभित्र ११ वटा भवन तथा पूर्वाधार निर्माण हुने विभागले जनाएको छ । साथै, प्रतिनिधि सभा भवन, राष्ट्रिय सभा भवन, अति विशिष्ट व्यक्तिहरूको कार्यालय भवन रहेको छ ।...
२० अर्ब लगानीमा यस्तो बन्दैछ बुद्धको गृह नगर तिलौराकोट (फोटोफिचर) « Mero LifeStyle

[…] […]

...
सडक कि एम्बुस् ? (फोटो फिचर) « Mero LifeStyle

[…] […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नेपाल अटोमोबाइल्स डिर्लस एशोसिएसन अफ नेपाल (नाडा) को आगामी निर्वाचनका लागि अध्यक्ष पदका प्रत्यासी उम्मेदवार करण चौधरीले आफ्नो समूहका सदस्यहरुको

महिला हिंसा अन्त्य गर्नपर्छ भन्ने नारा हामीले प्राय सुनिरहेका हुन्छौ । यो विषयमा चर्चा हुन थालेको लामो समय भईसक्यो ।

राप्रपा अध्यक्ष पशुपति शमशेर जबराले पार्टीको हितका लागि आफूले नेतृत्वको दाबी छोडेको जानकारी दिएका छन् ।  काठमाडौंमा बुधबारबाट सुरु भएको

स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले अत्यावश्यक कामबाहेक विदेश भ्रमण नगर्न अपिल गरेको छ । कोभिड–१९ को ओमिक्रोन भेरियन्टको सङ्क्रमणलाई दृष्टिगत गर्दै