English

लोकदोहोरी

प्रतिष्ठानको भवन अब कोरोना आइसोलेसनकोरोना संक्रमित कलाकर्मीहरुले राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरीगीत प्रतिष्ठानको भवन आइसोलेसन वार्डका रुपमा प्रयोग गर्न सक्नेछन् । थुप्रै कलाकर्मी कोरोना संक्रमित बन्दै गएकामा चिन्ता व्यक्त गर्दै प्रतिष्ठानले भाडाका घरमा बस्न अप्ठ्यारो परे आफ्नो भवनलाई आइसोलेसन सेन्टरका रुपमा प्रयोग गर्न सक्ने विज्ञप्तिमार्फत् जनाएको छ ।

प्रतिष्ठानले संक्रमित कलाकर्मीहरुको शिघ्र स्वास्थ्य लाभको कामना गर्दै सबैलाई सुरक्षित रहन समेत आह्वान गरेको छ । रिता थापा मगर संयोजक रहने गरी प्रतिष्ठानले कोभिड १९ आकस्मिक सहयोग समिति समेत गठन गरेको छ ।

लोकदोहोरी क्षेत्रका दर्जनबढी कलाकार कोरोना संक्रमित रहेको प्रतिष्ठानका अध्यक्ष रमेश बिजीले बताए । यसमध्ये अधिकांश कोठा भाडामा बस्नेहरु भएकाले उनीहरुलाई अप्ठ्यारो नपरोस् भन्ने हेतु प्रतिष्ठानको भवनलाई आइसोलेसन बनाउने निर्णय गरिएको बिजीले बताए ।

‘प्रतिष्ठानको भवनमा २० जनासम्म बस्न मिल्छ,’ उनले भने, ‘किचन, पानी र सिरक, डस्नाको पनि सुविधा छ ।’ प्रतिष्ठानले अघिल्लो लकडाउनमा पनि संक्रमित १० कलाकारलाई प्रतिव्यक्ति ११ हजार रुपैयाँ र खाद्यान्न सहयोग गरेको थियो ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

हालसालै सम्पन्न विश्व प्रसिद्द कान्स फिल्म फेस्टिभलको ७७ औँ श्रृङ्खलामा काठमाडौँ महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाह (बालेन) ले सहभागी जनाएको कुराले

गायक सुरेश लामाको सुमधुर स्वरमा सजिएको ‘माया बस्यो’ बोलको म्युजिक भिडियो सार्वजनिक भएको छ।  युवा प्रेम र आकर्षणको भावानालाई व्यक्त

नोबेल पुरस्कार विजेता यासुनारी कावावाताले उपन्यास ‘स्नो कन्ट्री’ मा देश सुन्दर हुने तीनवटा तत्व उल्लेख गरे–प्रकृति,संस्कृति र परिवेश । लाग्छ–साहित्यकार

तमु समुदायको ऐतिहासिक चाड बैशाख पूर्णिमाका अवसर पारेर तमु ट्हो ह्युल हङकङले आफ्नो २६ औं वार्षिकोत्सव मनाएको छ । उक्त