लोकदोहोरी

प्रतिष्ठानको भवन अब कोरोना आइसोलेसनकोरोना संक्रमित कलाकर्मीहरुले राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरीगीत प्रतिष्ठानको भवन आइसोलेसन वार्डका रुपमा प्रयोग गर्न सक्नेछन् । थुप्रै कलाकर्मी कोरोना संक्रमित बन्दै गएकामा चिन्ता व्यक्त गर्दै प्रतिष्ठानले भाडाका घरमा बस्न अप्ठ्यारो परे आफ्नो भवनलाई आइसोलेसन सेन्टरका रुपमा प्रयोग गर्न सक्ने विज्ञप्तिमार्फत् जनाएको छ ।

प्रतिष्ठानले संक्रमित कलाकर्मीहरुको शिघ्र स्वास्थ्य लाभको कामना गर्दै सबैलाई सुरक्षित रहन समेत आह्वान गरेको छ । रिता थापा मगर संयोजक रहने गरी प्रतिष्ठानले कोभिड १९ आकस्मिक सहयोग समिति समेत गठन गरेको छ ।

लोकदोहोरी क्षेत्रका दर्जनबढी कलाकार कोरोना संक्रमित रहेको प्रतिष्ठानका अध्यक्ष रमेश बिजीले बताए । यसमध्ये अधिकांश कोठा भाडामा बस्नेहरु भएकाले उनीहरुलाई अप्ठ्यारो नपरोस् भन्ने हेतु प्रतिष्ठानको भवनलाई आइसोलेसन बनाउने निर्णय गरिएको बिजीले बताए ।

‘प्रतिष्ठानको भवनमा २० जनासम्म बस्न मिल्छ,’ उनले भने, ‘किचन, पानी र सिरक, डस्नाको पनि सुविधा छ ।’ प्रतिष्ठानले अघिल्लो लकडाउनमा पनि संक्रमित १० कलाकारलाई प्रतिव्यक्ति ११ हजार रुपैयाँ र खाद्यान्न सहयोग गरेको थियो ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

नेपाली सिने क्षेत्रको होस् या सांगीतिक क्षेत्रका कलाकारबीचको द्धन्द्धका खबर बेला–बेला आउँछन् । तर, देशलाई दुखेको बेला सहयोग गर्नेमा यिनै

व्यक्तिहरू प्रायः बेलुकाको खानामा यस्तो चिजहरू खान्छन्, जसको कारणले उनीहरूको पेट गडबडी हुन्छ र उनीहरूले यौनको आनन्द लिन सक्दैनन् ।

नेपालको कुल क्षेत्रफल मध्ये १.७३ प्रतिशत भू-भाग ओगटेको सिन्धुपाल्चोक बागमती प्रदेशको १३ जिल्ला मध्ये सबैभन्दा ठूलो हो । पछिल्लो ७

हामीले देखेको हरेक जीवजन्तुहरुको आ-आफ्नै विशेषता हुन्छ । खरायो पनि यिनै मध्येको एक हो । खरायो धर्तीमा पाइने एक सुन्दर