निषेधाज्ञापछि यस्तो छ पोखराको अवस्थाकोरोनाको दोस्रो लहर बढेसँगै सरकारले मुख्य सहरमा निषेधाज्ञा गरेको छ । कास्कीमा पनि संक्रमितको संख्या बढेकाले यही १५ देखि २१ सम्म निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ ।

जारी निषेधाज्ञाका कारणले खाद्यान्न, तरकारी, फलफूल, कुखुरा, पशुपंक्षीको दाना र औषधी ढुवानी गर्ने गाडी, दमकल, एम्बुलेन्स, शव बाहन र अत्यावश्यक मालबाहक गाडी सञ्चालनमा छन् । यी बाहेक निजी र सार्वजनिक सवारी साधनमा जोर बिजोर नियम लागू गरेको कास्कीका प्रहरी प्रवक्ता डिएसपी सुवास हमालले बताए । उनका अनुसार गतेका आधारमा सवारी साधनमा जोर र विजोर लागू छ । यसैगरी खाद्यान्न पसलहरु विहान ८ बजेदेखि साँझ ८ बजेसम्म सञ्चालन रहेको छ र अन्य पसल बन्द छ ।

कास्कीमा निषेधाज्ञाको नियम उल्लङ्घन गर्ने २ सय ३० भन्दा बढी दुई र चार पांग्रे सवारी साधन नियन्त्रणमा लिएको हमालले जनाए । यसरी नियन्त्रणमा लिएका सवारी साधनलाई दिनभरी होल्ड गरी साँझ छोडेको हो । ‘सय भन्दा बढी पसल कारवाहीमा परी बन्द गरिएको छ । नियम पालन नगरे भोलिदेखि नियम संक्रामक ऐन २०२० अनुसार कारबाही गछौँ’ उनले भने ।

पोखरा महानगरपालिका र मादी, रुपा, अन्नपूर्ण, माछापुच्छे« गरी चार वटा गाउँपालिकामा निषेधाज्ञा जारी छ । यही २१ गतेसम्म निषेधाज्ञा जारी भएपनि हप्तादिनसम्म लम्बिन सक्ने डिएसपी हमालको भनाइ छ ।

निषेधाज्ञा जारी भएपछि जनजीवनमा असर परेको व्यवसायी विन्दु गहतराज बताउँछिन् । उनी भन्छिन्, ‘स्थिती गाह्रो छ, पसलहरु सबै ठप्प छ , हस्पिटल जान र आवश्यक काम परेर बाहिर निस्किन समस्या परेको छ । ’प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

बर्खा सीजन सुरु भएको छ । यस सीजनमा झाडापखाला, फूड पोइजन जस्ता रोग खानापानको असन्तुलनलेका कारणले देखापर्छ । बर्खामा हुने

दोस्रो लहरको कोरोना महामारीमा फ्रन्टलाइनमा रहेर सेवा दिइरहेकाहरु उच्च जोखिममा छन् । विषम परिस्थितिमा सेवामा खटिरहेका पेट्रोलियम व्यवसायी पनि त्यसैमध्येमा

आज विश्व रक्तदाता दिवस, नेपालमा पनि रक्तदान लगायतका विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाइएको छ । यस वर्ष सेवाले रक्तदान गरौँ र

कोरोना भाइरसको महामारी अहिले सारा विश्वमा नै व्याप्त छ । नेपालमा पनि दोश्रो लहरको कोरोनाका कारण गत वैशाख १६ गतेदेखि