English

विश्व रेकर्ड तोड्न कालापत्थरमा गौतम र त्रितालको कमेडीजो धेरै हाँस्छ ऊ धेरै बाँच्छ ! यो सर्वमान्य भनाई हो । हाँसेरै जीन्दगी बिताउने चाहना सबैको हुन्छ । अर्को कुरा हाँस्नु स्वास्थ्यका लागि फाईदाजनक मानिन्छ । त्यसो त नेपालमा हाँस्ने र हसाउने थुप्रै कार्यक्रम र समूह सक्रिय छन् । आफ्नै पारामा हाँस्य व्यङ्ग्यमा ठाडो शैलीलाई समातेर नेपाली युवापुस्तामाझ लोकप्रिय बनेको समूह हो– नेपग्याजम कमेडी ।

‘प्रदूषणरहित समाजको परिकल्पना, हर अनुहारमा मुस्कान नेपग्याजमको चाहना’ भन्ने नारासहित नेपग्याजम मिडिया एण्ड प्रोडक्सन प्रालिले सोलुखुम्बुको सगरमाथास्थित कालापत्थरमा स्ट्याण्डअप कमेडी प्रस्तुत गर्ने भएको छ । साथै, विश्व कीर्तिमानी कायम गर्ने लक्ष्य पनि लिएको छ ।
यो जमिनमा सर्वाधिक उचाईमा गर्न लागिएको स्ट्याण्डअप कमेडी शो हो ।

नेपाल र यहाँको स्ट्याण्डअप कमेडीलाई विश्वसामु चिनाउने उद्धेश्यले यो शोको आयोजना गरिएको नेपग्याजमका संस्थापक निर्देशक ज्ञानेन्द्र राज मिश्र बताउँछन् । ‘यो शो गर्ने योजना दुई वर्ष पहिला देखिकै भएपनि कोरोना र लकडाउनले गर्न पाएका थिएनौँ,’ उनले भने, ‘अब सबैको साथ र सहयोग मिलेमा सफल हुनेछौँ ।’

कालापत्थरमा एक घण्टामात्र सञ्चालित हुने यो शोमा नेपग्याजमका संस्थापक कलाकारद्धय उमेशकुमार गौतम (यूकेजी) र लेखमणी त्रिताल (रमेश अंकलको छोरो) ले ३०–३० मिनेटको प्रस्तुति दिनेछन् । उनीहरुले स्वस्थ र मनोरञ्जनात्मक सामग्री समेटिएको कमेडी प्रस्तुत गर्ने नेपग्याजमका संस्थापक निर्देशक शरद श्रेष्ठ बताउँछन् । ‘नेपालको कमेडी हाइलेभलसम्म पुगिसकेको छ, त्यसैले स्ट्याण्डअप कमेडीबाट पनि सकेजति अहिलेको टिनएजलाई बाटो देखाउने हाम्रो चाहना र उद्धेश्य हो,’ श्रेष्ठले भने ।

कार्यक्रममा सामाजिक परिवेश, मान्छेको जीवनशैली, सामाजिक सचेतना र अहिलेको युवापुस्तालाई समेटिने विषयवस्तूहरु प्रस्तूत हुनेछन् । २० वैशाखमा हुने उक्त कार्यक्रममका लागि नेपग्याजमको ८ जनाको टोली सिम्रिक एयरको हेलिकप्टरमार्फत कालापत्थर पुग्छन् ।

विश्वकै अग्लो ठाउँबाट प्रस्तुति दिनु नेपाल र नेपालीको लागि गौरवको कुरा भएको कलाकार गौतम बताउँछन् । ‘विश्वमा नेपाल र नेपालको स्ट्याण्डअप कमेडीलाई चिनाउने अवसर पाउनु नै हाम्रो लागि ठूलो कुरा हो, उनले भने, यसमा झनै सारा नेपालीहरुको साथ र सहयोग मिलेको छ, जो हाम्रा लागि अक्सिजन सावित भएको छ ।’

आफ्नै देशबाट विश्वमा स्ट्याण्डअप कमेडीलाई चिनाउने अवसर पाउनुले आफूमा झनै आत्मविश्वास बढेको उनले बताए ।

त्यस्तै अर्का कलाकार त्रिताल पनि रेकर्ड राख्ने अवसर पाएको र यसमा आफ्ना साथीभाईहरुले दिएको हौसलाले उर्जा थपिएको बताउँछन् । मेरो लाइफस्टाइसँग कुराकानी गर्दै उनले भने, ‘साथीहरुले दिएको हौसला नै सफलताका लागि दिइएको ठूलो औषधि हो ।’

नेपालको हाँस्य बिधालाई अघि लिएर बढाउनका लागि यसले ठूलो भूमिका खेल्ने उनी बताउँछन् । ‘कमेडीलाई अघि बढाउन र यसमा सफल हुन हामीलाई सबैको माया र साथको खाँचो छ,’ त्रितालले भने ।

‘हाइएष्ट अल्टिच्युड स्ट्याण्ड अप कमेडी शो गिग अन ल्याण्ड’ शीर्षकमा विश्वकीर्तिमानीका लागि यो आयोजना गर्न लागिएको हो । कार्यक्रमको मुख्य प्रायोजन अष्ट्रेलियास्थित अल्टिमेट इन्स्टिच्यूट अफ अष्ट्रेलिया तथा निन्जाको रहेको छ भने इन्स्योरेन्स पार्टनर सूर्या लाईफ छ । त्यस्तै हेलिकप्टर पार्टनर सिम्रिक एयर र सह–प्रायोजन जगदम्बा मोटर्स टिभिएस र एमएन टिभी अष्ट्रेलिया रहेका छन् ।

नेपग्याजमले भने पाउलोको यो रेकर्ड तोड्न ५ हजार ६ सय ४३ मिटरको उचाईमा स्ट्याण्डअप कमेडी गर्न लागेको हो ।

यसअघिको रेकर्ड ब्रेक गर्ने लक्ष्य

२५ अप्रिल सन् २०१९ मा यहि विधामा इटालीयन नागरिक पाउलो फ्रानसेस्चिनीले रेकर्ड राखेका थिए । उनले सगरमाथाको आधार शिविर ५ हजार २ सय ७० मिटरको उचाईमा स्ट्याण्डअप कमेडी गरेर गिनिज बुक अफ दी वर्ल्ड रेकर्ड बनाएका थिए । नेपग्याजमले भने पाउलोको यो रेकर्ड तोड्न ५ हजार ६ सय ४३ मिटरको उचाईमा स्ट्याण्डअप कमेडी गर्न लागेको हो । जसका लागि गिनिज बुक अफ दी वर्ल्ड रेकर्डबाट अनुमति समेत पाइसकेको छ ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सहरका स्थानीय रैथाने चिनियाँ नयाँ वर्षको उमंगमा उर्लिरहेका बेला गत आइतबार हङकङेली नेपालीहरूको लामै लर्को भने युङ लङ थिएटरतर्फ सोझिएको

वि विल राइज फाउन्डेसनका संस्थापक अध्यक्ष एवं तेक्वान्दो ग्रान्ड मास्टर तुलसीकुमार गुरुङले पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय म्याराथनका लागि नगद ५ लाख सहयोग

काठमाडौंका धीरज बस्नेत र आर्थिक बस्नेत पुरुष समलिङ्गी जोडी हुन् । उनीहरूले ६ महिनाअघि विवाह गरे । करिब डेढ वर्षको

आज भ्यालेन्टाइन डे । यस दिन प्रेमी प्रेमीकाले एकअर्कालाई उपहार दिने चलन छ । त्यो उपहारमा केवल माया छ ।