English

यस्ता छन् घर सजाउने सजिलो तरिकाके तपाईँको पनि सानो घर छ र तपाई आफ्नो घरलाई सुन्दर बनाउन चाहनुहुन्छ ? त्यसो भए तपाई सही ठाउँमा आउनुभएको छ, यस लेखमा म तपाईँलाई आफ्नो घर सजाउने सजिलो तरिका बताउन गइरहेको छु, जसलाई अपनाएर तपाई आफ्नो घरलाई सुन्दर बनाउन सक्नुहुन्छ। यी बजेट र पकेट–मैत्री विचारहरू अपनाएर तपाईँ आफ्नो घरको रूप परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ। घर सानो होस् वा ठूलो, आफ्नै होस् वा भाडामा, सफासँग सजाइयो भने यो राम्रो देखिन्छ।

प्रत्येक व्यक्तिको लागि, प्रत्येक व्यक्तिको लागि, उसको घर शान्तिको ठाउँ हो र घर आएपछि उसले आराम महसुस गर्छ। त्यसैले आफ्नो घरको वातावरण सकारात्मक हुनु आवश्यक छ र घरलाई अलिकति सरल राखौँ ।

फरवाला कुसन प्रयोग गर्नुहोस्

अहिले जाडोको मौसम छ, यस्तो मौसममा फरवाला कुसन प्रयोग गर्न सकिन्छ । सोफामा राख्दा यी फर कुसनहरूले धेरै ग्लैमरस लुक दिन्छ। यसका साथै सेन्टर टेबल वा कफी टेबलको वरिपरि कार्पेट वा रनरको रङ मिलाउनुहोस् र मिल्दो थ्रो ब्ल्यान्केट पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ यसले घरलाई आरामदायी लुक दिनेछ।

यसरी बदल्नुहोस् सुत्ने कोठाको लुक

हामी धेरैजसो समय सुत्ने कोठामा बिताउँछौँ, हामी सुत्ने कोठामा उस्तै फर्निचर र अन्य व्यवस्थाहरू देखेर बोर हुन्छौँ र केही खास लाग्दैन। यदि यो सम्भव छ भने, तपाईँले बेडरूममा फर्निचरको व्यवस्था परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ, यसो गरेपछि तपाईँलाई आफ्नो बेडरूममा यति राम्रो महसुस हुनेछ भनेर विश्वास गर्नुहुन्न। तपाईँ आफ्नो बेडशिट र कुसन कभर पनि परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ, यसले तुरुन्तै तपाईँको बेडरूमको लुक परिवर्तन गर्नेछ।

यदि तपाईँ चाहनुहुन्छ भने, तपाईँ आफ्नो ओछ्यान वरिपरि साना फेयरी लाइटहरू पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ, तपाईँ रातमा यी बत्तीहरू खोल्नुहोस् र अन्य सबै बत्तीहरू बन्द गर्नुहोस् ।

गो ग्रिन

घरमा हरियाली छ भने पुरै घर सुन्दर देखिन्छ । बिरुवाको मद्दतले घर सजाउनुका धेरै फाइदाहरू छन्। तिनीहरू सस्तो मात्र होइन, तर तिनीहरूले तपाईँको स्वास्थ्यलाई पनि राम्रो राख्छन्। तपाईँ आफ्नो घरमा धेरै तरिकाले हरियाली थप्न सक्नुहुन्छ।

घरमा जीवित बिरुवा राख्नाले घरको सौन्दर्य मात्र बढ्दैन, बिरुवाले हावालाई शुद्ध पार्छ, जसले गर्दा हामीले प्राकृतिक ताजा हावा पाउँछौँ। जुन आजका दिनमा सहरमा फेला पर्दैन । यदि जीवित बिरुवाहरू राख्न नसक्दा कृत्रिम बिरुवा पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ, तिनीहरूको हरियालीले आँखालाई पनि राहत दिन्छ र कोठाको सौन्दर्य पनि बढाउँछ। कृत्रिम बिरुवाहरू प्रयोग गर्नुको एउटा फाइदा यो हो कि हामी कुनै कामको लागि घरबाट टाढा बस्दा पनि यी बिरुवाहरू उस्तै रहन्छन् र जीवित बिरुवाहरू जस्तै ओइलाउँदैनन् वा मर्दैनन्। यो एक पटकको लगानी हो।

ह्याङ्गिङ लाइटहरूको आश्चर्य

सुत्ने कोठा वा ड्राइंग रुमको बत्ती बदल्नुहोस्, यदि तपाईँ चाहनुहुन्छ भने, तपाईँ घरमा ह्याङ्गिङ ल्याम्प प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। तपाईँ पर्दाहरूमा पनि बत्तीहरू प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

हिमाली जिल्ला डोल्पामा १ सय २० हिउँचितुवा भेटिएको छ । डिभिजन वन कार्यालय डोल्पाले शे–फोक्सुण्डो राष्ट्रिय निकुञ्ज क्षेत्रमा ९० र

ग्लोबल आइएमई बैंकको क्रेडिट कार्ड बाहकले ६ हजार रुपैयाँमै विदेश भ्रमण गर्न पाउने भएका छन् । ग्लोबल आइएमई बैंक लिमिटेडले

मानिसहरू यो सोच्छन् कि नयाँ वर्षलाई स्वागत गर्नको लागि उनीहरूले केही मूर्खतापूर्ण कामहरू गर्नुपर्छ- मदिरा पिउनु, मुर्ख्याइँ गरेर सवारी हाँक्नु,

राइज मिडियाका प्रमोटर सुनिल गुरुङलाई पितृशोक परेको छ । उनका बुबा पोखरेली समाजसेवी बिल बहादुर गुरुङको उपचारकै क्रममा मंगलबार राती