जहाँबाट सुनिन्छ रहस्यमय आवाजशताब्दीयौंदेखि वैज्ञानिकहरूले सम्पूर्ण ब्रह्माण्डमा पृथ्वीबाहेक अन्य कुनै ग्रहमा जीवन छ कि छैन भनेर खोजी गर्दै आएका छन्, तर अहिलेसम्म पृथ्वीबाहेक अन्य कुनै ग्रहमा जीवहरू छन् भन्ने कुराको ठोस प्रमाण भने फेला परेको छैन। तर कहिलेकाहीँ यस्ता घटना घट्छन्, जसले गर्दा अन्य कुनै ग्रहमा जीवन छ कि जस्तो लाग्छ। आज हामी तपाईंलाई संसारको एउटा यस्तो अचम्मको रेडियो स्टेसनको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जसको बारेमा भनिन्छ कि त्यहाँबाट रहस्यमय आवाज सुनिन्छ।

यो अचम्मको रेडियो स्टेसन रुसमा अवस्थित छ

यो रेडियो स्टेसन रुसको सेन्ट पिटर्सबर्ग सहरबाट धेरै टाढा नभई एकान्त क्षेत्रमा अवस्थित छ। यस रेडियो स्टेसनबाट नियमित अन्तरालमा केही प्रसारण भइरहन्छ, त्यसपछि जुनसुकै रेडियो स्टेसनबाट प्रसारण बन्द हुने बित्तिकै यस स्टेसनबाट पनि गुन्जिन थाल्छ । यस रेडियो स्टेसनको यस्तो अनौठो प्रसारण विगत केही दशकदेखि भइरहेको छ।

यो रेडियो स्टेसन कसले सञ्चालन गर्छ भन्ने कसैलाई थाहा छैन

सबैभन्दा रोचक कुरा यो हो कि यो रेडियो स्टेसन संसारभर सुनिन्छ, तर यो रेडियो स्टेसन कसले चलाइरहेको छ कसैलाई थाहा छैन। यस रेडियो स्टेसनको नाम कुनै पनि रेकर्डमा रेकर्ड गरिएको छैन। यति मात्र होइन, सरकारले पनि यसबारे केही थाहा पाउन सकेको छैन । अब यस्तो रहस्यमय स्टेसनको नाम पनि अनौठो हुन बाध्य छ। त्यसैले, यो रेडियो स्टेसन को नाम MDZhB हो। पश्चिमी देशहरूमा यसलाई ‘द बजर’ भनेर चिनिन्छ। विगत ३५ वर्षदेखि यो रेडियो स्टेसनले संसारलाई अनौठो आवाज सुनाउँदै आएको छ तर अहिलेसम्म यसको उद्देश्यलाई कसैले पनि डिकोड गर्न सकेको छैन ।

यो रेडियो स्टेसन संसारभर सुन्न सकिन्छ

यो रेडियो स्टेसनमा संसारको आँखाको कारण एक अनौठो दिनचर्या हो। हप्तामा एक वा दुई पटक एक पुरुष वा महिलाले यस स्टेसनमा केही शब्दहरू बोल्छन्, जस्तै कि डिङ्गी वा किसान विशेषज्ञ। त्यतिकैमा रेडियो स्टेसनको फ्रिक्वेन्सीमा उस्तै गुञ्जन सुनिन्छ । यो रेडियो स्टेसनले छोटो तरङ्गमा प्रसारण गर्दछ। यस कारणले यो संसारभर सुनिन्छ। यस रेडियो स्टेसनको अनौठो प्रसारणको कारण, यस बारे सबै प्रकारका कथाहरू संसारभर लोकप्रिय भएका छन्। त्यहाँ अन्य दुई समान रेडियो स्टेसनहरू छन्।

यो पनि…
विरुवा नै लोप हुने विज्ञको चिन्ता
सबैभन्दा पुरानो यो जीवबारे वैज्ञानिक नै छक्क...
रहस्यमय ताल, जहाँ देखिन्छ चन्द्र–सूर्य आकार - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] धर्तीमा यस्ता रहस्य छन्, जसको बारेमा वैज्ञानिकले पनि […]

...
totosite

I am very impressed with your writing totosite I couldn't think of this, but it's amazing! I wrote several posts similar to this one, but please come and see!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

शारीरिक रूपमा हामी स्वस्थ हुन धेरै किसिमका शारीरिक कसरत गर्छौ भने शरीरलाई हुने किसिमले धेरै किसिमका खानेकुराहरू खाने पनि गर्छौ

धेरैजस्तो मानिसहरू आफ्नो घरमा रङको छनोट गर्दा सेतो, सादा तथा हल्का रङ छान्ने गरेका छन् । सोही रङ भित्री कोठाहरूमा

तपाईँले आजसम्म धेरै पानीका स्रोतहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। धेरै पानी स्रोतहरूको आफ्नै कथा छ। कुनै जल कुण्ड आफ्नो श्रापको

शरीरमा स्ट्रेच मार्कहरू हुनु एकदमै स्वाभाविक हो र यसमा लाज मान्नु पर्ने केही छैन। कहिलेकाहीँ केही विशेष अवसरहरूमा हामी तिनीहरूलाई

Suggested