सेक्सको समयमा यस कारण हुन्छ योनी सुख्खाजति यौन चाहना बढी भयो उति नै बढी योनीबाट तरल पदार्थ प्रवाह हुन्छ । तर, यौन इच्छा भएन भने महिलाको योनी रसाउँदैन । योनीमा रसिलो पदार्थ प्रवाह भएन भने त्यसले यौन सन्तुष्टिमा पनि प्रभाव पार्छ ।

तीव्र इच्छा भएको अवस्थामा तरल पदार्थको प्रवाह कम भएर योनी सुख्खा हुनु स्वाभाविकै हो । सुख्खा भएको बखत दुख्नु पनि अर्को स्वाभाविक पक्ष हो । यो उमेरमा वा बैँसको अवस्थामा हुने सामान्य प्रक्रिया हो । सामान्यतया ४५ वर्षमुनिका महिलामा तरल पदार्थको प्रवाह कम हुँदैन । ४५ वर्षमाथिका महिलामा महिनावारी रोकिने भएकाले तरल पदार्थको प्रवाहमा कमी आउँछ ।

४५ वर्षको उमेरमा पनि पहिलाजस्तै तीव्र यौन इच्छा हुन्छ र योनीमा तरल पदार्थको प्रवाह हुन्छ भनेर सोच्नु गलत हो । यौन सम्बन्धको क्रममा जब योनीमा चाहिने मात्रामा रस निस्कँदैन, तब योनी सुख्खा हुन्छ र यौन सम्पर्क गर्दा पीडा महसुस हुन्छ । महिनावारी रोकिने क्रममा हर्मोनको परिवर्तनका कारण पनि योनी रसको उत्पादनमा ह्रास आउँछ ।

बच्चा जन्माइसकेपछि र स्तनपान गराउँदा अक्सिटक्सिन र प्रोलाक्टिनको बढी उत्पादनले पनि योनी सुख्खा हुन्छ । यदि कुनै औषधि सेवन गरिएको छ भने पनि योनी सुख्खा हुनसक्छ । यदि यस्ता कुनै पनि कारण होइनन् भने तपाईंमा दिक्दारीपन, चिन्ता, सम्बन्धमा तनाव, झगडाजस्ता कारण यौन चाहना घट्नुमा जिम्मेवार हुन सक्छन् ।

यौन सम्बन्धको बेलामा पर्याप्त मात्रामा ‘फोर प्ले’को कमीले पनि योनी सुख्खा हुन्छ र दुख्छ । सुख्खा हुँदा योनी चिलाउने, अप्ठ्यारो महसुस हुने, पोल्ने, हल्का रक्तस्राव हुने, छिनछिनमा पिसाब हुने समस्या देखिन्छ । योनीमा देखिएको सुख्खापनका कारण पनि यौन असन्तुष्टि हुन्छ र मानिसमा त्यसको मनोवैज्ञानिक असर पारिरहेको हुन्छ ।

योनी चिप्लो बनाइराख्न प्राकृतिक तेल प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । डाक्टरको सल्लाहअनुसार अन्य जेलहरू पनि उपयुक्त हुन सक्छन् । आफू यौनका लागि इच्छुक भए र नभएको बारेमा श्रीमानसँग खुलेर कुरा गर्नुस् । यौनमा संवादको ठुलो भूमिका हुन्छ ।

यौन इच्छाको कमी र योनी सुख्खा हुने समस्याबारे तपाईं पार्टनरसँग सल्लाह गर्नुहोस् । यो समस्या दम्पतीको हो, यसलाई मिलेरै समाधान गर्नुहोस् । आपसमा प्रेम र विश्वासको वातावरण बढाउनुहोस् ।

यो पनि…
पहिलोपटक यौनसम्पर्क गर्दा यी कुरामा दिनुहोस् ध्यान
महिलाले सेक्सबारे दिनमा कतिपटक सोच्लान् ?...
सेक्सका यी पाँच पोजिसन, जुन पुरुषलाई मन पर्दैन - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] तुलनामा पुरुष सेक्समा बढी रुचि राख्छन् र उनीहरू यसमा […]

...
महिलाले चाहन्छन् यस्ता सेक्स पोजिसन - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] सर्वोत्कृष्ट आनन्ददायक चीज हो। सेक्सलाई अझ आनन्दायक बनाउन विभिन्न शैली, […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

बलिउडको सन् ५० देखि ६० को दशकका फिल्ममा प्रमुख डान्सरका रूपमा परिचित शीला वाजको निधन भएको छ । उनको ९०

यदि तपाईं पार्टनरसँग कुनै तनाव बिना पहिलो पटक यौन सन्तुष्टि लिन चाहनुहुन्छ भने, कण्डम प्रयोग गर्न नबिर्सनुहोस्। यसले तपाईंलाई धेरै

भारतीय क्रिकेट टोलीका पूर्वकप्तान विराट कोहलीले करिब एक वर्षयता शतक प्रहार गर्न सकेका छैनन् । कोहलीले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटको तीनै फर्म्याट

ऐतिहासिक सम्पदाको धनी पनौती नगरमा धार्मिक र साहसिक खेल–पर्यटनलाई उच्च प्राथमिकतामा राखिएको छ । पर्यटनका रणनीतिक योजना तथा पूर्वाधार निर्माण

Suggested