पर्यटकका लागि टावरमा लग्जरी डिनरको तयारी !लग्जरी डिनर गर्ने शौखिनका लागि इटालीमा १०० फीट उचाईको इको टावर बनिरहेको छ । हरियाली र पोखरीको बीचमा बन्ने यो टावरमा मानिसले डिनर र लञ्च गर्न सक्नेछन् । त्यहाँ सामग्री पुर्याउनका लागि ड्रोन रहनेछ । जसले पर्यटकलाई होटलबाट टावरसम्म लिएर जानेछ । टावरको नाम वर्टीपोर्ट्स राखिएको छ । यो कस्तो देखिनेछ भन्ने कुरा इटालीको कम्पनीले तस्वीर सार्वजनिक गरेको छ ।

इटाली र चीनको कम्पनी मिलेर काम गर्दै

पर्यटकलाई आकर्षित गर्नका लागि इटालीको यो नयाँ प्लान हो । यो प्रोजेक्ट रोमको कम्पनी गियानकार्लो जेमा डिजाइन ग्रुपको रहेको छ । यसको लागि ट्याक्सी बनाउने चिनियाँ कम्पनी ह्यांग होल्डिङले जिम्मा लिएको छ । यी दुवै कम्पनी मिलेर काम गर्नेछन् ।

होटलसम्म ड्रोनले छोड्ने

प्रोजेक्ट रिपोर्टका अनुसार खाना खाएपछि पर्यटकलाई होटलसम्म पुर्याउने काम ड्रोनले गर्नेछ । यो टावर अफ्रीकामा लामो उमेरका बाओबाब रुखबाट प्ररित हो । टावरकलार्ए बनाउनका लागि लेमिनेटेड लौरा र स्टीलको प्रयोग गरिनेछ ।

इको फ्रेण्ड्ली टावर चार्ज गर्नेछ ड्रोन्स

हर एक टावरमा एक क्याफे, एक वेटिङ रुम र २०५३ स्क्वायर फुटको पेनोरेमिक रेष्टुराँ हुनेछ । त्यहाँ सेन्ट्रल लिफ्टको सहयोगमा जान सकिनेछ । इको फ्रेण्ड्ली टावरको छतमा लागेको नन सोलार प्यानलबाट ३ सय किलोवाट बिजुली एक दिनमा बनाइन सकिनेछ । ड्रोनलाई पनि त्यहाँबाटै बनाइएको बिजुलीले चार्ज गरिनेछ ।Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

भारतमा अझै पनि यस्ता धेरै किल्ला छन् जसलाई रहस्यमय किल्ला भनिन्छ । यी किल्लाहरू मध्ये एउटा गढकुण्डरको किल्ला हो। यो

दसैँ पर्वको अवसरमा भैरहवामा सस्तो बजार सन्चालन हुने भएको छ । उद्योगी व्यवसायीहरूको साझा संस्था सिद्धार्थ उद्योग वणिज्य संघ रुपन्देहीको

असोज २ गते आइतबारबाट काठमाडौं उपत्यका भित्रका इजाजत प्राप्त ‘क’ वर्गका बाणिज्य बैंकहरुले पनि दशैंको लागि नयाँ नोट सटही गरिदिने

विवेकशील साझा पार्टीका नेता रवीन्द्र मिश्रले नेपाली कांग्रेसका नेता तथा सांसद प्रकाशमान सिहंलाई १५ प्रश्न गरेका छन् । कांग्रेस नेता

Suggested