पर्यटकका लागि टावरमा लग्जरी डिनरको तयारी !लग्जरी डिनर गर्ने शौखिनका लागि इटालीमा १०० फीट उचाईको इको टावर बनिरहेको छ । हरियाली र पोखरीको बीचमा बन्ने यो टावरमा मानिसले डिनर र लञ्च गर्न सक्नेछन् । त्यहाँ सामग्री पुर्याउनका लागि ड्रोन रहनेछ । जसले पर्यटकलाई होटलबाट टावरसम्म लिएर जानेछ । टावरको नाम वर्टीपोर्ट्स राखिएको छ । यो कस्तो देखिनेछ भन्ने कुरा इटालीको कम्पनीले तस्वीर सार्वजनिक गरेको छ ।

इटाली र चीनको कम्पनी मिलेर काम गर्दै

पर्यटकलाई आकर्षित गर्नका लागि इटालीको यो नयाँ प्लान हो । यो प्रोजेक्ट रोमको कम्पनी गियानकार्लो जेमा डिजाइन ग्रुपको रहेको छ । यसको लागि ट्याक्सी बनाउने चिनियाँ कम्पनी ह्यांग होल्डिङले जिम्मा लिएको छ । यी दुवै कम्पनी मिलेर काम गर्नेछन् ।

होटलसम्म ड्रोनले छोड्ने

प्रोजेक्ट रिपोर्टका अनुसार खाना खाएपछि पर्यटकलाई होटलसम्म पुर्याउने काम ड्रोनले गर्नेछ । यो टावर अफ्रीकामा लामो उमेरका बाओबाब रुखबाट प्ररित हो । टावरकलार्ए बनाउनका लागि लेमिनेटेड लौरा र स्टीलको प्रयोग गरिनेछ ।

इको फ्रेण्ड्ली टावर चार्ज गर्नेछ ड्रोन्स

हर एक टावरमा एक क्याफे, एक वेटिङ रुम र २०५३ स्क्वायर फुटको पेनोरेमिक रेष्टुराँ हुनेछ । त्यहाँ सेन्ट्रल लिफ्टको सहयोगमा जान सकिनेछ । इको फ्रेण्ड्ली टावरको छतमा लागेको नन सोलार प्यानलबाट ३ सय किलोवाट बिजुली एक दिनमा बनाइन सकिनेछ । ड्रोनलाई पनि त्यहाँबाटै बनाइएको बिजुलीले चार्ज गरिनेछ ।Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

कुरा सन् २०१३ जुलाईको हो । तुलसी दाइको एक शिष्यले फोनमा सुनाए, ‘हङकङ राष्ट्रिय तेक्वान्दोको प्रमुख प्रशिक्षकमा हाम्रो गुरु चयन

ब्रिटिस गोर्खा पल्टनमा प्रायः गोरा नै फिजिकल ट्रेनिङ इन्स्ट्रक्टर हुन्थे । पश्चिमेली र एसियालीका सोच्ने/काम गर्ने तरिका नै फरक ।

तुलसीकुमार गुरूङ उमेरले मभन्दा कान्छो, कामले जेठो हुनुुहुन्छ । उमेरै नपुगी भर्ती भएर होला उहाँमा अलि पछिसम्म चञ्चलता र अपरिपक्वताको

मानिसको बुढोपना सम्बन्धी एक जना वैज्ञानिकले सेक्सले मानिसको आयु कम गराउने प्रमुख तत्त्व रहेको बताएका छन् । अमेरिकी थिंक ट्यांक

Suggested