यी ७ अभिनेत्री जाे श्रीमानभन्दा जेठा छन्सामाजिक मान्यता के छ भने श्रीमती भन्दा श्रीमान जेठो हुनुपर्छ । खास गरी हिन्दु संस्कारमा यस्तो रहेको पाइन्छ । तर, हिन्दुहरूमा सीमित छैन श्रीमान जेठो हुनुपर्छ भन्ने संस्कार । हरेक जाती र क्षेत्रमा यो मान्यता स्थापित जस्तै छ ।

संस्कार जे भए पनि कानूनमा कुनै बन्देज छैन । जेठी श्रीमती भए पनि विवाह दर्ता हुने नै गर्छ । तर पनि कमैले मात्र आफूभन्दा जेठीलाई बेहुली बनाएका छन् । कला क्षेत्रमा श्रीमानभन्दा जेठाहरूको सङ्ख्या राम्रैसँग पाउन सकिन्छ ।

अभिनेता रमेश उप्रेती विवाह बन्धनमा बाँधिएको केही वर्ष मात्र भएको छ । विकिपेडियामा उल्लेख भए अनुसार सन् १९८२ सेप्टेम्बर ५ रमेशको जन्म मिति हो । यस हिसाबबाट उनी ३९ वर्षको मात्र भए । भनिन्छ, रमेशभन्दा उनकी श्रीमती तथा चलचित्र निर्मात्री किरण राणा कम्तीमा ५ वर्ष जेठी छन् ।

अभिनेत्री श्वेताको जन्म मिति सन् १९८९ फ्रेबुअरी ५ हो भने बिजेन्द्रको जन्म सन् १९९३ अप्रिल २ हो । यस अनुसार उनीहरूबीच ४ वर्षको उमेर ग्याप रहेको छ । बजारको कुरा पत्याउने हो भने श्वेता बिजेन्द्रभन्दा ६–७ वर्ष जेठी छन् ।

विवाह बन्धनबाट मुक्त भएकी नायिका मनिषा कोइरालाले पनि आफूभन्दा ७ वर्ष कान्छा सम्राट दाहालसँग लगनगाँठो कसेकी थिइन् ।

हामीले कला क्षेत्रका त्यस्ता ७ अभिनेत्री फेला पारेका छौँ, जो श्रीमानभन्दा जेठा छन् । सबैभन्दा पहिला कुरा गरौँ, गत २२ मङ्सिरमा धूमधामकासाथ विवाह गरेर चर्चामा आएकी नायिका श्वेता खड्काबाट ।

१. श्वेता खड्का – ४ वर्ष जेठी

अभिनेत्री श्वेता खड्काको विवाह २०७७ साल मङ्सिर २२ गते व्यापारी बिजेन्द्रसिंह रावतसँग भएको हो । श्वेता आफ्नो श्रीमान बिजेन्द्र भन्दा उमेरमा जेठी छिन् ।

विकिपिडियामा उल्लेख भए अनुसार अभिनेत्री श्वेताको जन्म मिति सन् १९८९ फ्रेबुअरी ५ हो भने बिजेन्द्रको जन्म सन् १९९३ अप्रिल २ हो । यस अनुसार उनीहरू बीच ४ वर्षको उमेर ग्याप रहेको छ । बजारको कुरा पत्याउने हो भने श्वेता बिजेन्द्रभन्दा ६–७ वर्ष जेठी छन् ।

२. प्रियङ्का कार्की – ६ वर्ष जेठी

अभिनेत्री प्रियङ्का कार्की तथा अभिनेता आयुष्मान देशराज जोशीको विवाह २०७६ साल फागुन १७ गते भएको हो । लामो समयको प्रेम सम्बन्धपछि विवाह बन्धनमा बाँधिएको यो जोडी चर्चामा आइरहन्छ । उनीहरूको चर्चा हुने एउटा कारण उमेर ग्याप पनि हो ।

अभिनेत्री प्रियङ्का श्रीमान आयुष्मान भन्दा जेठी छिन् । प्रियङ्का सन् १९८७ फ्रेब्रुअरी २७ मा र आयुष्मान सन् १९९३ डिसेम्बर १७ मा जन्मिएका हुन् । उनीहरूको उमेर ६ वर्ष भन्दा बढी फरक छ । अर्थात् प्रियङ्का ३४ र आयुष्मान २८ वर्षका भए ।

बिपना थापा पनि आफ्नो श्रीमान भन्दा जेठी छिन् । विकिपेडियाका अनुसार सन् १९७७ अगस्ट २९ मा जन्मिएकी बिपना अहिले ४४ वर्ष पुगिन् । उनको श्रीमान डाक्टर आशुतोष उनी भन्दा ५ वर्ष कान्छा छन् ।

३. निशा अधिकारी – २ वर्ष जेठी

चर्चित अभिनेत्री निशा अधिकारी र राष्ट्रिय टिमका क्रिकेटर शरद भेषवाकर विवाह बन्धनमा बाँधिएको ४ वर्ष भयो । प्रेम सम्बन्धलाई विवाहमा परिणत गरेका उनीहरूको पनि उमेर उल्टो ग्याप रहेको भनिन्छ ।

नायिका निशा अधिकारी आफ्ना श्रीमान शरदभन्दा जेठी छिन् । उनीहरूको उमेर ठिक २ वर्षको फरक छ । निशाको जन्म सन् १९८६ अक्टोबर ४ मा भएको हो भने शरदको जन्म सन् १९८८ अक्टोबर १९ मा भएको हो । अर्थात् निशा ३५ र शरद ३३ वर्ष पुगेका छन् ।

४. मेलिना मानन्धर – ४ वर्ष जेठी

सुन्दरी अभिनेत्री मेलीना मानन्धर आफ्नो श्रीमान मुकेश ढकालभन्दा जेठी छिन् । विकिपेडियाका अनुसार मेलिनाको जन्म मिति सन् १९७७ जनावरी २३ हो । जस अनुसार उनी ४४ वर्ष पुगिन् । तर उनका श्रीमान मुकेश भने ४० वर्ष मात्रै पुग्दै छन् । अर्थात् यो जोडीको उमेर ग्याप ४ वर्षको छ ।

अभिनेता सरोज खनालभन्दा अभिनेत्री श्रीमती सुर्यमाला शर्मा जेठी छन् । आफू जेठी भएको कुरा सुर्यमाला स्विकार्छिन् । सरोजले पनि सुर्यमालालाई आफूभन्दा सिनियर मान्छन् ।

५. बिपना थापा – ५ वर्ष जेठी

कुनै बेलाकी चर्चित नायिका बिपना थापा पनि आफ्नो श्रीमान भन्दा जेठी छिन् । विकिपेडियाका अनुसार सन् १९७७ अगस्ट २९ मा जन्मिएकी बिपना अहिले ४४ वर्ष पुगिन् । उनको श्रीमान् डाक्टर आशुतोष उनी भन्दा ५ वर्ष कान्छा छन् । बिपनाका श्रीमान आशुतोष भारतीय हुन् । राजनीतिक परिवारका आशुतोष युवा राजनीतिज्ञ समेत हुन् ।

६. सुर्यमाला शर्मा – सवैमा सिनियर

अभिनेता सरोज खनालभन्दा अभिनेत्री श्रीमती सुर्यमाला शर्मा जेठी छन् । आफू जेठी भएको कुरा सुर्यमाला स्विकार्छिन् । सरोजले पनि सुर्यमालालाई आफूभन्दा सिनियर मान्छन् । उनीहरूको उमेर कति फरक हो भन्ने ठ्याक्कै नभए पनि ५ वर्षजति फरक रहेको नजिककाहरु दाबी गर्छन् ।

७. शकुन्तला शर्मा – सवैमा सिनियर

पाका अभिनेता हरिहर शर्मा पनि अभिनेत्री श्रीमती शकुन्तला शर्माभन्दा कान्छा रहेको बताइन्छ । फिल्म क्षेत्रका अनुसार उनीहरूको उमेरमा त्यति धेरै फरक त छैन तर हरिहर कान्छा छन् । नाट्य क्षेत्रबाट अभिनयमा आएका उनीहरू मध्ये कामको हिसाबमा समेत शकुन्तला नै सिनियर हुन् ।

स्रोत विकिपेडिया, नातेदार र मिडिया ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सुन्दर देखिने रहर कसलाई नहोला र ! हरेक मानिस शारीरिक रूपमा सुन्दर देखिन चाहन्छन् । तर, खानपान र हेरचाहमा ख्याल

गाउँको नाम सुन्दा चारैतिर फैलिएको हरियालीका तस्बिर आँखाअगाडि आउन थाल्छन् । जसका कारण गाउँहरू निकै उत्साहित हुन्छन् । आज हामी

मौसम जस्तोसुकै होस्, यात्राको आफ्नै रमाइलो छ। जसरी गर्मी मौसममा विभिन्न प्रकारका लुगा लगाइन्छ, त्यसैगरी यस मौसममा जुत्ता किन्दा धेरै

इनडोर प्लान्टहरूले हावा शुद्ध पार्छ, हावामा प्रदूषकहरू घटाउँछ, अक्सिजनको स्तर बढाउँछ, तपाईँको मुड बढाउँछ र सकारात्मक वातावरण सिर्जना गर्छ। बिरुवालाई