निखिल उप्रेतीको नजरमा पढ्नैपर्ने तीन पुस्तकयदि तपाईं शनिवार फुर्सदिलो हुनुहुन्छ भने पुस्तक पढेर पनि समयको सदुपयोग गर्न सक्नुहुन्छ । तर यो खाली समयलाई कस्ता पुस्तक पढेर सदुपयोग गर्ने त ? कस्ता पुस्तक छान्दा राम्रो हुन्छ । यदि यस्तो दुविधामा हुनुहुन्छ भने, तपाईंले यी तीन पुस्तक पढेर विदाको सदुपयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।

(नायक निखिल उप्रेतीको नजरमा पढ्नैपर्ने तीन पुस्तक)

१. शुक्ल यजुर्वेद

म मैले पढेका कुनै पुस्तकमा तीन पुस्तक छान्नुपर्दा पहिलो नम्बरमा वेदलाई लिन्छु । वेद त्यस्तो पुस्तक हो जो अरुमा छैन, त्यो वेदमा छ । सरल भाषामा भन्नुपर्दा वेदमा सबथोक छ, के चाहिं छैन ? यो नै मेरो उत्तर हो ।

२.अष्टावक्र गीता

दोस्रोमा मैले नाम लिनुपर्दा अष्टावक्र गीताको लिन्छु । यसमा जीवन के हो भन्नेबारे बुझ्न सकिन्छ । व्यवहार, जीवन र कर्म कस्तो हुनुपर्छ भन्ने कुरा यसमा देखाइएको छ ।सारा जीवनका लागि चाहिने कुराहरू यसमा छन् । त्यसैले पनि एकपटक पढ्नैपर्छ ।

३. सिद्धार्थ

यो पुस्तक हर्मन हेसले लेखेका हुन् । पुस्तकले नोवेल शान्ति पुरस्कारसमेत प्राप्त गरेको थियो । यो कितावमा के छ भन्नुपर्दा, यसभित्र दर्शनका कुराहरू धेरै छन् । सामान्य अर्थमा सिद्धार्थ भन्नाले गौतम बुद्धको भन्ने लाग्न सक्छ, तर यसमा त्यो नभएर अन्य कुराहरू धेरै छन् ।Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

नेपाल राष्ट्र बैंकले हरेक महिना सार्वजनिक गर्ने तथ्याङ्कले विदेशी मुद्राको सञ्चिती घट्दै गएको देखाएको छ । न त खानाको रुपमा

अर्थ मन्त्रालयले आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेट भाषणको अघिल्लो दिनको सीसीटीभी फुटेज लुकाएको छ ।उपभोक्ता हित संरक्षण मञ्च नेपालका सचिव

भनिन्छ– सरकारले शिक्षामा गरेको लगानी बालुवामा पानी खनाए सरह भएको छ । सरकारले शिक्षा क्षेत्रमा गरेको लगानीअनुसारको परिणाम आउन नसकेपछि

साताको पहिलो कारोबारको दिन आइतवार सेयर बजार दोहोरो अंकले वृद्धि भएको छ । गत साताको अन्तिम कारोबारको दिन ८.८७ अंकले

Suggested