निखिल उप्रेतीको नजरमा पढ्नैपर्ने तीन पुस्तकयदि तपाईं शनिवार फुर्सदिलो हुनुहुन्छ भने पुस्तक पढेर पनि समयको सदुपयोग गर्न सक्नुहुन्छ । तर यो खाली समयलाई कस्ता पुस्तक पढेर सदुपयोग गर्ने त ? कस्ता पुस्तक छान्दा राम्रो हुन्छ । यदि यस्तो दुविधामा हुनुहुन्छ भने, तपाईंले यी तीन पुस्तक पढेर विदाको सदुपयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।

(नायक निखिल उप्रेतीको नजरमा पढ्नैपर्ने तीन पुस्तक)

१. शुक्ल यजुर्वेद

म मैले पढेका कुनै पुस्तकमा तीन पुस्तक छान्नुपर्दा पहिलो नम्बरमा वेदलाई लिन्छु । वेद त्यस्तो पुस्तक हो जो अरुमा छैन, त्यो वेदमा छ । सरल भाषामा भन्नुपर्दा वेदमा सबथोक छ, के चाहिं छैन ? यो नै मेरो उत्तर हो ।

२.अष्टावक्र गीता

दोस्रोमा मैले नाम लिनुपर्दा अष्टावक्र गीताको लिन्छु । यसमा जीवन के हो भन्नेबारे बुझ्न सकिन्छ । व्यवहार, जीवन र कर्म कस्तो हुनुपर्छ भन्ने कुरा यसमा देखाइएको छ ।सारा जीवनका लागि चाहिने कुराहरू यसमा छन् । त्यसैले पनि एकपटक पढ्नैपर्छ ।

३. सिद्धार्थ

यो पुस्तक हर्मन हेसले लेखेका हुन् । पुस्तकले नोवेल शान्ति पुरस्कारसमेत प्राप्त गरेको थियो । यो कितावमा के छ भन्नुपर्दा, यसभित्र दर्शनका कुराहरू धेरै छन् । सामान्य अर्थमा सिद्धार्थ भन्नाले गौतम बुद्धको भन्ने लाग्न सक्छ, तर यसमा त्यो नभएर अन्य कुराहरू धेरै छन् ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

नेपाली सिने क्षेत्रको होस् या सांगीतिक क्षेत्रका कलाकारबीचको द्धन्द्धका खबर बेला–बेला आउँछन् । तर, देशलाई दुखेको बेला सहयोग गर्नेमा यिनै

नेपालको कुल क्षेत्रफल मध्ये १.७३ प्रतिशत भू-भाग ओगटेको सिन्धुपाल्चोक बागमती प्रदेशको १३ जिल्ला मध्ये सबैभन्दा ठूलो हो । पछिल्लो ७

नेपालमा गत २४ घण्टामा थप २ हजार ५ सय १८ जना कोरोना संक्रमण मुक्त भएका छन् । योसँगै नेपालमा कोरोना

विश्व स्वास्थ्य सङ्गठन (डब्लुएचओ) नेपालले कोरोना भाइरस विरुद्धको पहिलो मात्रा ‘एस्ट्राजेनेका (कोभिसिल्ड)’ खोप लगाएका व्यक्तिले दोस्रो मात्रा ‘भेरोसेल’ खोप लगाउँदा