निखिल उप्रेतीको नजरमा पढ्नैपर्ने तीन पुस्तकयदि तपाईं शनिवार फुर्सदिलो हुनुहुन्छ भने पुस्तक पढेर पनि समयको सदुपयोग गर्न सक्नुहुन्छ । तर यो खाली समयलाई कस्ता पुस्तक पढेर सदुपयोग गर्ने त ? कस्ता पुस्तक छान्दा राम्रो हुन्छ । यदि यस्तो दुविधामा हुनुहुन्छ भने, तपाईंले यी तीन पुस्तक पढेर विदाको सदुपयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।

(नायक निखिल उप्रेतीको नजरमा पढ्नैपर्ने तीन पुस्तक)

१. शुक्ल यजुर्वेद

म मैले पढेका कुनै पुस्तकमा तीन पुस्तक छान्नुपर्दा पहिलो नम्बरमा वेदलाई लिन्छु । वेद त्यस्तो पुस्तक हो जो अरुमा छैन, त्यो वेदमा छ । सरल भाषामा भन्नुपर्दा वेदमा सबथोक छ, के चाहिं छैन ? यो नै मेरो उत्तर हो ।

२.अष्टावक्र गीता

दोस्रोमा मैले नाम लिनुपर्दा अष्टावक्र गीताको लिन्छु । यसमा जीवन के हो भन्नेबारे बुझ्न सकिन्छ । व्यवहार, जीवन र कर्म कस्तो हुनुपर्छ भन्ने कुरा यसमा देखाइएको छ ।सारा जीवनका लागि चाहिने कुराहरू यसमा छन् । त्यसैले पनि एकपटक पढ्नैपर्छ ।

३. सिद्धार्थ

यो पुस्तक हर्मन हेसले लेखेका हुन् । पुस्तकले नोवेल शान्ति पुरस्कारसमेत प्राप्त गरेको थियो । यो कितावमा के छ भन्नुपर्दा, यसभित्र दर्शनका कुराहरू धेरै छन् । सामान्य अर्थमा सिद्धार्थ भन्नाले गौतम बुद्धको भन्ने लाग्न सक्छ, तर यसमा त्यो नभएर अन्य कुराहरू धेरै छन् ।Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

निद्रा नलाग्ने समस्यालाई स्वास्थ्यका लागि निकै गम्भीर मानिन्छन् । अनिद्रा पनि धेरै रोगहरू को लागी एक उत्तेजक कारक को रूपमा

यस धर्तीमा यस्ता रहस्य छन्, जसको बारेमा वैज्ञानिकले पनि आजसम्म पत्ता लगाउन सकेका छैनन् । संसारभरका नदी र तालहरूमा धेरै

बुधबार सेयर बजार १६.६१ अंकले घटेको छ। आज नेप्से ०.८६ प्रतिशतले घटेर १९१७.२८ बिन्दुमा पुगेर बन्द भएको हो। नेप्से परिसूचक

कपाल झर्नु एक समस्या हो, जसको कारण प्रत्येक व्यक्ति समस्यामा परेका छन् । उनीहरू यसबाट छुटकारा पाउन चाहन्छन् तर मानिसले

Suggested