किन राख्छन् विवाहेत्तर सम्बन्ध ?करुणा कुँवर ।

परस्त्री/परपुरुष सम्बन्ध भन्नाले आफ्नो पार्टनर अथवा श्रीमान/श्रीमती भएको अवस्थामा अरुसँग यौनसम्बन्ध राख्नु भन्ने बुझिन्छ । मानव जीवनको सिर्जना भएदेखि नै यस्तो सम्बन्ध राख्ने चलन छ । यस्ता सम्बन्ध गुपचुप रहने भएतापनि पछिल्लो समय यसका बारेमा खुलेर बोल्न थालेको पाइन्छ ।

यौन सन्तुष्टि पूरा नभएको र भावना नबुझेको भन्दै पर–सम्बन्ध राखेको भन्नेहरू धेरै पाइन्छ । यस्तै, भावनात्मक रूपमा खुशी नभएको, नजिकका मान्छेहरूसँगको दूरीटाढा भएको, माया ममता खोजिरहेको अवस्थामा पार्टनर हुँदाहुँदै पनि अरुसँग सम्बन्ध राख्ने गरेको पाइन्छ ।

पुरुष आफू चाहिँ स्वतन्त्र भएको महशुस गर्छ । जसले गर्दा पुरुषहरू आफ्नो पार्टनर हुँदा हुँदै पनि अरुसँग सम्बन्ध राख्न पुगेको देखिन्छ ।

यस्ता सम्बन्धले मानसिक रूपमा समस्या उत्पन्न भएपछि केही मानिसहरू मकहाँ आउँछन् । उनीहरूलाई पार्टनर हुँदा हुँदै किन अरुसँग सम्बन्ध राखेको ? भनेर सोध्दा आफ्नो भावना बुझेको, खुलेर कुरा गर्न पाएको, स्वतन्त्र महशुस भएको जस्ता कुरा गर्छन् । त्यसैले श्रीमान श्रीमतीबीच खुलेर कुरा नहुने र एकअर्कालाई नबुझ्ने जोडीहरूमा परपुरुष वा परस्त्रीको आगमन हुने अवस्था बढी हुन्छ । तर, यसरी मन, भावना नमिल्दैमा यौनसन्तुष्टि पूरा भएन भन्दैमा अरुसँग सम्बन्ध राख्नुलाई समाजले राम्रो मान्दैन । यस्तो सम्बन्ध कानूनले पनि अवैध ठहर गरेको छ । साथै, सांस्कृतिक र धार्मिक रूपमा पनि यस्ता कुरा क्षमायोग्य हुँदैनन् । त्यसैले, यस्तो सम्बन्धले झन् धेरै समस्या निम्त्याउन सक्छ । यसलाई न्यून गर्न दुई दम्पत्तीबीचको संवाद नै महत्वपूर्ण कुरा हो ।

कतिले राखिरहेका छन् त विवाहेत्तर सम्बन्ध ? यो विषयलाई लिएर नेपालमा कुनै अनुसन्धान भएको छ जस्तो लाग्दैन । तर, असन्तुष्टिकै कारण एउटै व्यक्तिले धेरैजनासँग सम्बन्ध राख्ने गर्छन् । अझै कतिले त ४/५ जनासँग विवाह नै गर्छन् । तर, कसैसँग पनि सन्तुष्ट हुँदैनन् । यसरी सन्तुष्टि खोज्दै धेरैजनासँग सम्बन्ध राख्न पुग्छन् महिला–पुरुष ।

हाम्रो समाजमा कतिपयले ‘आफ्नो श्रीमतीभन्दा अरुका श्रीमती राम्रा’ भन्ने गरेको पनि सुन्नमा आउँछ । यस्तै भनाई, अवधारणा र मान्यता पुरुषको दिमागमा घुसाइएको छ, जसले गर्दा उसले साँच्चिकै हो कि क्या हो भन्ने सोच्न थाल्छ ।

कतिपयले चाहिँ भन्छन् ‘मेरो धेरैजनासँग सम्बन्ध भैसक्यो तर मभित्र असन्तुष्टि रहि नै रहेको छ’ । यस्तो किन भैरहेको छ भनेर पनि मसँग परामर्श गर्न आउँछन् । यस्तो हुँदा कतै शारीरिक/मानसिक रूपमा समस्या पो छ कि भन्ने लाग्दो रहेछ । कोही चाहिँ चिकित्सककहाँ जानुभन्दा अरु कसैसँग सम्बन्ध राख्दा समाधानका उपाय निस्किन्छ र सन्तुष्टि प्राप्त गरिन्छ कि भन्ने हेतुले धेरैजनासँग सम्बन्ध राख्न पुग्छन् ।

यसरी परव्यक्ति सम्बन्ध राख्ने महिला पुरुष दुवै हुन्छन् । तर, बढीजसो पुरुष हुन्छन् । महिलाले भन्दा पुरुषले बढी पार्टनरहरू राख्ने गरेको पाइन्छ । यसमा पुरुषमा भएको शक्ति र नियन्त्रणकै कुरा नै हो । पुरुष आफू चाहिँ स्वतन्त्र भएको महशुस गर्छ । जसले गर्दा पुरुषहरू आफ्नो पार्टनर हुँदा हुँदै पनि अरुसँग सम्बन्ध राख्न पुगेको देखिन्छ । जसले सम्बन्ध राखेपनि उसमा मनोवैज्ञानिक समस्या छ, त्यसको समयमै समाधान खोजिनुपर्छ भन्ने नै हो ।

यसरी परव्यक्ति सम्बन्ध राख्ने महिला पुरुष दुवै हुन्छन् । तर, बढीजसो पुरुष हुन्छन् । महिलाले भन्दा पुरुषले बढी पार्टनरहरू राख्ने गरेको पाइन्छ ।

हाम्रो समाजमा कतिपयले ‘आफ्नो श्रीमतीभन्दा अरुका श्रीमती राम्रा’ भन्ने गरेको पनि सुन्नमा आउँछ । यस्तै भनाई, अवधारणा र मान्यता पुरुषको दिमागमा घुसाइएको छ, जसले गर्दा उसले साँच्चिकै हो कि क्या हो भन्ने सोच्न थाल्छ । तर, यही कुरा महिलालाई सिकाइएको अथवा सुनाइएको छैन । महिलालाई सानैदेखि नै एउटै पुरुषसँग ईमान्दारीपूर्वक सम्बन्ध राख्नुपर्छ भनेर सिकाइएको छ । यस्तै, सामाजिक संरचनाका कारण पनि महिलाले खुलेर आफ्नो कुरा भन्न पाएको हुँदैन ।

त्यसैले, परस्त्री/परपुरुष सम्बन्धबाट टाढा रहन शारीरिक, सामाजिक, भावनात्मक रूपमा सम्बन्ध बलियो बनाउन जरुरी छ । यी विविध पक्षमा कमीकमजोरी हुँदा नै अरुसँग सम्बन्ध राख्न गएको पाइन्छ ।...
DennisGuire

共有在庫のため注文のタイミングにより、ご要望に添えない場合がございます。■商品名:罰ゲームサイコロ■発売日:2019年11月15日■型 番:TRA-070【送料ランク】: 5※ご購入商品の送料ランクの合計で運賃計算されます。 ヴァイス 罰ゲーム すみれ C ラブライブ!スーパースター!! LSP W92 028 ヴァイスシュヴァルツ Liella! リエラ キャラクター 音楽 Eメールでログイン iPhone版 iPad版 掲載商品情報の免責事項について ¥800 お一人様 3個 まで。 レーティングの登録 分布 iPhone版 iPad版 ご協力ください おもちゃ 玩具 サイコロ おかあさんといっしょ ぬいぐるみ ベビー こども パーティ など https://piratesoftampabay.com/community/profile/haroldstamps33/ KKポーカーとは、スマホでリアルマネープレイができるオンラインポーカーアプリです。KKポーカーは2019年7月24日から、マン島のギャンブル監査委員の元で運営されています。 自分が参加したゲームを分析するのには利用できるけれど、プレイ中に使用するのは適切ではないツールやサービスもあります。そうしたツールやサービスをデスクトップ版ソフトウェア、アプリ、ソフトウェアを開いた状態で利用することを禁止します。 【ファイヤーツール】 シングルツール トング PA8429 PokerStrategy.com のメンバーシップによりフリーポーカー資金を受け取ってポーカーをプレーし、数多くの戦略セッションそしてもちろんビデオ、コーチング セッション、戦略掲示板へのアクセスを得ることができます。無料登録し、プレーすることで全てのコンテンツへのアクセスを得ましょう。

...
Robertguest

Our staff primarily provide enforcement for: Pay for metered parking using PassportParking or Flowbird mobile app and skip the kiosk altogether! You may use the mobile app to start and extend a parking session without the need to approach a kiosk. Perfect for shopping, dining, and doing business in West Hartford.  The purpose of these regulations is to facilitate the safe and orderly conduct of university business and provide parking facilities in support of this function within the limits of available space. NYC is one of three Connected Vehicle (CV) pilot deployment sites selected by USDOT to demonstrate the benefits of CV technology. CV technology is a tool to help NYC reach its Vision Zero goals to eliminate traffic related deaths and reduce crash related injuries and damage to both the vehicles and infrastructure. The NYC deployment is focused on 14 safety applications that provide drivers with alerts so that the driver can take action to avoid a crash or reduce the severity of injuries or damage to vehicles and infrastructure. https://cursosplaca.kowork.net/index.php/community/profile/madgebarnhart00/ Driving-Tests.org Free signs and situations practice tests can help you refresh the rules of the road and make correct decisions during the test (Driving Tests) I signed up for the 5-hour course, one lesson, a test, and a car, all as part of the “Brush Up”, “Rush”, and “Super Rush” plans available on their website. Whether there is traffic or not at the Seaview area, an examiner would be much interested in watching how you approach, stop, and cross an all-way intersection. Not to be overlooked is how you actually respond to the STOP sign so learn all you can about the STOP sign before the test day. Collector roads generally are providing access to businesses or as thoroughfares for access from different local roads. Speed limits can vary. Collector roads sometimes go through small towns and the limit can drop quickly and dramatically. Be careful as these places are closely monitored by police.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

पोखराबाट जोमसोमका लागि उडेको तारा एयर सम्पर्कविहीन भएको छ । तारा एयरको ट्वीनअटर विमान ९ बजेर ५५ मिनेटमा उडेको थियो

गणतन्त्र दिवस २०७९ को अवसरमा गणतन्त्र दिवस मूल समारोह समितिद्वारा आइतबार टुँडिखेलमा आयोजित समारोहका । यो पनि…घोडेजात्रा : टुँडिखेलमा जे

स्थानीय तह निर्वाचन सकिएको छ । गत वैशाख ३० गते सम्पन्न स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणनाको अन्तिम परिणाम लगभग आइसकेको छ

मतदान दिएको हातको मसि अझै पानीले पखाल्न सकेको छैन । जब पखालिन्छ भोलीको अनुमान आजको हेरेर गर्ने हो भने उहि

Suggested