मिर्गौला रोग, क्यान्सर र मेरुदण्ड पक्षघात भएका बिरामीलाई मासिक ५ हजार भत्ता सरकारको घोषणामिर्गौला रोग, क्यान्सर र मेरुदण्ड पक्षघात भएका बिरामीलाई सरकारले मासिक ५ हजार भक्ता दिने घोषणा गरेको छ । शुक्रबार संसदमा बजेट अध्यादेशको प्रतिस्थापन विधेयक प्रस्तुत गर्दै अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले गम्भीर रोगका बिरामीलाई ५ हजार भत्ता दिने घोषणा गरेका हुन् ।

यसअघि आमचुनावको मुखमा तत्कालिन शेरबहादुर देउवा सरकारले मिर्गौला, क्यान्सर र मेरुदण्ड पक्षघात भइ प्यारालाइसिस भएका बिरामीलाई मासिक उय५ हजार भक्ता दिने निर्णय गरेको थियो । सोही निर्णयलाई कार्यान्वयन गर्नका लागि अहिले देउवा नेतृत्वकै सरकारले बजेटमा समावेश गरेको हो ।

सरकारको तथ्य अनुसार करिव १ लाख बिरामीलाई मासिक भत्ता दिनुपर्ने छ । जसमा मासिक ५० करोड रुपैयाँ भत्तामा खर्च हुन्छ । यो सँगै सरकारले चालु आर्थिक वर्षको बजेटलाई समेत परिमार्जन गरेको छ । बजेट अध्यादेशले ल्याएको बजेटलाई परिमार्जन गर्दै सरकारले १६ खर्ब ३२ अर्ब ८३ करोड रुपैयाँको बजेटको प्रतिस्थापन विधेयक ल्याएको हो ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

एक समयकी चर्चित, व्यस्त र सफल हिरोइन निरुता सिंह केही समयको अन्तरालपछि काठमाडौ आएकी छन् । पछिल्लो एक दशकदेखि मुम्बईमा

नेपालकै सबैभन्दा गहिरो ताल हो शे फोक्सुण्डो । वरिपरि पहाडले घेरिएको बीचमा रहेको वाई आकारको यो ताल समुन्द्री सतहबाट तीन

उचित काम र जीवनबीच सन्तुलन खोज्नु हामीकहाँ कुनै नौलो विषय होइन । तर, कोभिड-१९ महामारीले यी दुई पक्षबीच तनावको स्थिति

सन् २०२० को एक तथ्यांक अनुसार करिब १६ लाख जनसंख्या भएको काठमाडौं उपत्यकामा प्रत्येक दिन झण्डै १२ लाख सवारी साधन