English

प्लास्टिकका भाँडाको दाग हटाउने यी हुन् सरल उपायआजकल प्लास्टिकका भाँडाहरू चल्न थालेका छन् । यी रङ्गिन भाँडाहरूप्रति सबै सजिलै आकर्षित हुन्छन्। तपाईँको भान्छामा पनि यस्ता भाडा सजिलै पाउन सकिन्छ। यी भाँडाहरूमा आउने सबैभन्दा ठूलो समस्या यो हो कि दैनिक प्रयोग गर्दा, धेरै पटक तिनीहरूमा दुर्गन्ध रहन्छ। यति मात्र होइन, यसमा जिद्दी दाग ​​धेरै नराम्रो देखिन्छ। हामी तपाईँलाई यी जिद्दी दाग ​​र गन्धबाट कसरी छुटकारा पाउने भनेर बताउँछौँ।

बेकिङ सोडा

तपाईँ आफ्नो भाँडा चमक र सुगन्ध गर्न बेकिङ सोडा को मद्दत लिन सक्नुहुन्छ। यसका लागि एउटा बाल्टिनमा मनतातो पानी भर्नुहोस् र त्यसमा तीन चम्चा बेकिङ सोडा हालेर राम्ररी मिलाउनुहोस्। अब त्यसमा प्लास्टिकका भाँडाहरू राख्नुहोस्। ध्यान राख्नुहोस् कि तपाईँका भाँडाहरू यसमा पूर्ण रूपमा डुब्नु पर्छ। आधा घण्टा पछि यी भाँडाहरूलाई स्क्रबले रगड्नुहोस् र सफा पानीले धुनुहोस्।

भिनेगर

तपाईँ प्लास्टिकका भाँडाहरूबाट दाग र गन्ध हटाउन भिनेगर पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। यसका लागि पानीमा भिनेगर मिलाएर भाँडोमा हालेर केही समय छोडिदिनुपर्छ । केही समयपछि यसलाई स्क्रबले रगडेर सफा गर्नुहोस्। यसो गर्नाले भाँडाको दुर्गन्ध पनि जान्छ र साथै यो चम्किलो देखिनेछ।

तरल क्लोरिन ब्लिच

तपाईँले ब्लिचले धेरै पटक कपडाको दाग हटाउनुभएको होला, यसबाट प्लास्टिकको भाँडाबाट पनि दाग हटाउन सक्नुहुन्छ। यति मात्र होइन, यसले तपाईँको टिफिनबाट आउने गन्ध हटाउन पनि मद्दत गर्छ। यसका लागि तरल क्लोरिन ब्लिच प्रयोग गर्नुपर्दछ।

कफी

तपाईँ दुर्गन्धित प्लास्टिकका भाँडाहरू सफा गर्न पनि कफी प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। यसका लागि भाँडोमा कफी पाउडर छोड्नुहोस्। केही समयपछि भाँडा कुल्ला गर्नुहोस्। यसो गर्नाले भाँडाहरू चम्किन्छन् र त्यसबाट आउने फोहोर दुर्गन्ध पनि हट्छ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नोबेल पुरस्कार विजेता यासुनारी कावावाताले उपन्यास ‘स्नो कन्ट्री’ मा देश सुन्दर हुने तीनवटा तत्व उल्लेख गरे–प्रकृति,संस्कृति र परिवेश । लाग्छ–साहित्यकार

तमु समुदायको ऐतिहासिक चाड बैशाख पूर्णिमाका अवसर पारेर तमु ट्हो ह्युल हङकङले आफ्नो २६ औं वार्षिकोत्सव मनाएको छ । उक्त

नेपालको अन्नपूर्ण संरक्षण क्षेत्रमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । नयाँ प्रजातिको चरा ‘फुस्रो सारौं’ नाममा अभिलेख गरिएको छ ।

वायु प्रदूषण रोक्न विकसित मुलुकहरूले सवारी साधन, कलकारखाना, उद्योगलगायत विभिन्न क्षेत्रमा विशेष मापदण्डहरू तोकी एक्युआई अर्थात् एयर क्वालिटी इन्डेक्समा उत्तम