दालको प्रयोगले छाला बन्नेछ दागरहित र चम्किलोधेरैले छालाको हेरचाहमा दालको प्रयोग गर्छन्। अनुहारमा सुधार ल्याउन दालको फेस प्याक लगाउनु राम्रो हुन्छ । के तपाईँलाई थाहा छ दालको फेस प्याक मात्र होइन फेसियल ट्राई गर्नु पनि राम्रो विकल्प हुन सक्छ। हो, दालसँग घरेलु फेसियल गरेर केही मिनेटमै आफ्नो अनुहारलाई चम्किलो र दागरहित बनाउन सकिन्छ। यो बिलकुल प्राकृतिक तरिका हो।

अनुहारमा तुरुन्त चमक ल्याउन प्रायः मानिसहरू पार्लरमा महँगो अनुहारको उपचार गर्ने प्रयास गर्छन्। यसमा पाइने केमिकलले छालालाई हानी पुर्याउँछ। यस्तो अवस्थामा घरमै दालको फेसियल प्रयोग गरेर अनुहारमा प्राकृतिक चमक प्राप्त गर्न सकिन्छ । आउनुहोस् हामी दालको साथ फेसियलका लागि केही सजिलो टिप्स जानौँ, जसलाई पालना गरेर तपाईँ आफ्नो सौन्दर्य बढाउन सक्नुहुन्छ।

दालले अनुहार सफा गर्नुहोस्

दालले अनुहार सफा गर्न १ कचौरा दालमा काँचो दूध मिसाएर पिस्नुहोस्। अब यो पेस्ट अनुहारमा लगाउनुहोस् र केही समय पछि मनतातो पानीले अनुहार धुनुहोस्।

दालबाट मोइस्चराइजर बनाउनुहोस्

दालबाट घरेलु मोइस्चराइजर तयार गर्न, दाल पिस्नुहोस्। अब १ चम्चा मुसुरोको दालको धुलो लिनुहोस्। त्यसपछि त्यसमा आधा चम्चा बेसार र गुलाबजल मिसाएर अनुहारमा लगाउनुहोस् र १० मिनेटपछि सफा पानीले अनुहार धुनुहोस्। यसले छालाको आर्द्रता कायम राख्न मद्दत गर्नेछ।

दालले स्क्रब गर्नुहोस्

दाल छालाको लागि उत्तम स्क्रबिङ एजेन्ट मानिन्छ। यस्तो अवस्थामा २ चम्चा पिसेको दालमा १ चम्चा काँचो दूध र १ चम्चा ओट्स मिसाउनुहोस्। अब यो मिश्रण अनुहारमा लगाउनुहोस् र हल्का हातले रगड्नुहोस् र त्यसपछि सफा पानीले अनुहार धुनुहोस्।

दालको फेस प्याक

दालको फेस प्याक बनाउन २ चम्चा काँचो दूध, १ चम्चा मुलतानी मिट्टी र १ चम्चा बेसार पिसेको दालमा मिसाएर अनुहारमा लगाउने । अब १० मिनेटपछि सफा पानीले अनुहार धुनुहोस् । फेसियलका यी सबै चरणहरू पालना गरेपछि, तपाईँले आफ्नो छालामा तत्काल चमक देख्नुहुनेछ।

यो पनि…
यस्तो छ सानो ओठलाई ठूलो देखाउने उपाय
सुत्नुअघि अपनाउनुहोस् यी ५ ब्युटी टिप्स...
सुख्खा छालाको लागि यी घरेलु मोइस्चराइजर प्रयोग गर्नुहोस् - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

स्वास्थ्यलाई राम्रो बनाउन सबैलाई स्वस्थ खानपानसँगै नियमित व्यायाम गर्न सुझाव दिँदै आएको स्वास्थ्य विज्ञहरूले अब राम्रो निद्रालाई बानीमा समावेश गरेका

तपाईँले संसारका सबै तालहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। कोही धेरै ठुला छन् र कोही धेरै साना र गहिरो आकारका छन्।

धेरै जनालाई घर सजाउने मन हुन्छ, जसका कारण घरमा हरियो बिरुवा रोपेर घरको सौन्दर्य बढाउँछन् । यसबाहेक, घरको बाल्कोनी पनि

यदि तपाईँ छालाको हेरचाहमा प्राकृतिक उत्पादनहरू समावेश गर्न चाहनुहुन्छ भने, एलोभेरा उपयुक्त हुन्छ। एलोभेरामा धेरै यस्ता गुणहरू छन् जुन छालाको